LNVF / Pasiūlymai institucijoms / 2020 03 20 NVK pasiūlymai dėl būtiniausių produktų ir paslaugų kainų reglamentavimo susidarius ekstremaliai situacijai

2020 03 20 NVK pasiūlymai dėl būtiniausių produktų ir paslaugų kainų reglamentavimo susidarius ekstremaliai situacijai

Viešasis interesas reikalauja, kad būtų draudžiamas per didelis ir nepagrįstas kainų padidėjimas būtiniausioms vartojimo prekėms ir paslaugoms.
LR Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme numatyta, kad „ūkinės veiklos apribojimai gali būti nustatyti tik įstatymais“, tačiau iki šiol įstatymuose nėra numatyta reguliuoti kainas net esant ekstremaliai situacijai, todėl Nacionalinė vartotojų konfederacija, siekdama apsaugoti vartotojus nuo per didelio ir nepagrįsto kainų padidėjimo, kuris tiesiogiai susijęs su sveikata, sauga ir nacionaliniu saugumu, susidarius ekstremaliai situacijai ar netrukus po jos, siūlo papildyti LR Civilinės saugos įstatymą nauju punktu, kurio dėka būtų vykdoma vartotojų apsauga nuo nesąžiningos kainų nustatymo praktikos, t.y. bet kuriam asmeniui už pirmo būtinumo prekes ar paslaugas , parduotas paskelbus ekstremalią situaciją, yra neteisėta imti didesnę nei įprastą mažmeninę kainą, kuri yra ne daugiau kaip 10% daugiau nei kaina, už kurią panašios paslaugos buvo parduotos ar pasiūlytos 90 dienų laikotarpiu prieš ekstremalios situacijos paskelbimą.
Taip pat siūlome numatyti baudas, jei reikalavimo nebus laikomasi. Pavyzdžiui, gali būti laikinai sustabdyta ar apribota įmonės veiklos licenzija ar leidimas. Kad įmonės neplanuotų kainų pakėlimo daugiau nei 10%, reikia nustatyti atgrąsančio dydžio baudas. Baudos dydis turėtų priklausyti nuo įmonės apyvartos. Baudos turėtų siekti iki 5 -6 tūkstančių. Tam reikia pakeisti Administracinių nusižengimų kodeksą.
Šiuo metu jame yra numatytos sankcijos už teisės aktų nevykdymą ar pažeidimą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų baudos. Tokio dydžio baudos visiškai neatlieka prevencinės funkcijos ir atitinkami įstatymai nėra įgyvendinami.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Temos

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31