LNVF / Skundų knyga / Maisto produktai ir maitinimo įstaigos / ''iKI'' Didlaukio g.Vilniuje nenori pirkeju

''iKI'' Didlaukio g.Vilniuje nenori pirkeju

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Svetlana Kaminskiene

2011-06-03 penktadienis 06:35:43

Salia mano namu Baltupiuose yra 3 supermarketai ''MAXIMA'',''NORFA'' ir ''IKI''.Bet dazniausiai lankomes ''IKI'' parduotuveje.Nors siandien nuotaika buvo galutinai sugadintai..Jau ne pirma karta mes ateinant apsipirkti iki 10.00 ryto nerandame nei vienos kasininkes...Buvo mums atsakyta trumpai ''apsitarnakite savitarnos kasose ''BITUTE''...Mes negalime dirbti kiekviena diena po 12 valandu''...Taip atsake darbuotoja dirbanti informacijoje,kai mes jos paklauseme ar gali kazkas mus aptarnauti ne savitarnoje...Kyla klausimas...Ar mums,kaip pirkejams tai turi rupeti?As manau tai turetu buti tik vadovybes problema,bet ne pirkeju......Mes ateiname cia sumoketi jiems pinigus ir dar uz tai mes turime patirti nepatogumus?)))
Kur taip garsinamas ''IKI''aptarnavimas auksciausio lygio?''IKI''kartu (su kadaise) ''PAS JUOZAPA'' buvo labiausiai vertinamos prekybos sistemos..Kur vyraudavo sukis ''PIRKEJAS VISADA KARALIUS''.Kas gi nutiko dabar?Esant tokiai didziulei konkurencijai...matomai siai sistemai pirkeju jau nebereikia....

Edita Petrauskaite

2012-05-14 pirmadienis 10:51:11

Laba diena,
Vartotojui turi būti sukurtos sąlygos tinkamai atsiskaityti už prekes. Šiuo atveju galimybė įsigyti prekių yra suteikta pasinaudojant savitarnos kasa, tačiau tokio pobūdžio kasose nėra galimybės pačiam be personalo pagalbos įsigyti visų prekių pvz.: loterijos bilietai, mob. ryšio sąskaitų papildymai ir t.t. Jeigu šių prekių negalėjote įsigyti, tuomet jūsų vartotojo teisės buvo pažeistos.

Kadangi prekių išdėstymas parduotuvės lentynose/virtinose yra viešoji oferta (CK 6.352 str. 2d.), visų pirma reikėtų įsidėmėti jog vartojimo pirkimo-pardavimo sutartis laikoma sudaryta nuo to momento, kai pirkėjas išsirenka perkamą daiktą arba kitokiu būdu pareiškia savo valią.
CK 6.350 str. 1d. - pardavėjas įsipareigoja parduoti prekę pirkėjui (fiziniam asmeniui) jo asmeniniams poreikiams.
CK 6.317 str. yra taip pat įtvirtinta pardavėjo pareiga perduoti daiktus. Pastarojo straipsnio 4 dalyje teigiama: “Laikoma, kad pardavėjo pareiga perduoti daiktus įvykdyta, kai pardavėjas perduoda daiktus pirkėjui valdyti arba sutinka, kad pirkėjas pradėtų daiktus valdyti, ir pašalitos bet kokios pirkėjo valdymo teisės kliūtys.
Taigi šiuo atveju pardavėjas neužtikrina savo kaip komercinio subjekto pareigų įgyvendinimo.
Dėl pažeistų teisių pirmiausia reikėtų kreiptis į parduotuvės administraciją.
Vartotojų skundus nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius.

Atsakė praktikantas Marius Česiulis