LNVF / Skundų knyga / Maisto produktai ir maitinimo įstaigos / Maisto galiojimo terminas

Maisto galiojimo terminas

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Jolanta Maksimovič

2008-02-21 ketvirtadienis 10:11:16

Noriu sužinoti ar parduotuvės gali pardavinėti maistą kurio galiojimo laikas pasibaigė? Nes labai dažnai būna, kad nuperku maistą kurio galiojimo laikas jau pasibaigęs.

LT vartotoju federacija

2008-02-27 trečiadienis 11:14:37

Pagal vartotojų teisių gynimo įstatymą 15 straipsnį, draudžiama parduoti prekes, kurių tinkamumo naudotis terminas yra pasibaigęs. prekės laikomos visiškai arba iš dalies nebetinkamomis naudoti pagal paskirtį, kai jų savybės yra arba gali būti blogesnės negu nustatyta tai prekei taikomame techniniame reglamente ir gamintojo deklarojamame norminiame dokumente ir jeigu prekių savybės yra arba gali būti blogesnės, negu vartotojas galėjo tikėtis iki šio termino pabaigos.

Bronius Butkus

2009-09-08 antradienis 06:19:29

Ne kartą teko susidurti su mažesnių gyvenviečių parduotuvėse parduodama produkcija. Pvz.: Kintuose esančioje parduotuvėje paprašius pieno produktų (pieno, kefyro, grietinės) buvo paduoti produktai su pasibaigusiu galiojimo terminu. Davus pastaba apie terminu pasibaigima, pardaveja net nepasimete, o tiesiog pakeite produktus, o su pasibaigusiais terminais padejo atgal i prekystali (saldytuva). Matyt, atiduos kas maziau ziuri i galiojimo terminus. Ar gali buti prekystaliuose produkcija su pasibaigusiu galiojimu? Kokia tikimybe, kad apskundus tokia parduotuve savaitgali ar sventine diena bus imtasi kokiu priemoniu ta pacia diena? Ar tarnyba tikrina savaitgaliais atokesnes parduotuves, nes darbo dienomis maziau buna pateikta produktu su pasibaigusiu galiojimo terminu?