LNVF / Skundų knyga / Ne maisto produktai / Del vartotojo savokos

Del vartotojo savokos

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Lina Katkeviciene

2010-09-16 ketvirtadienis 06:20:00

2009 m. gegužės mėn. įmonė įsigijo iš parduotuves kavos aparatą. Šis prietaisas buvo naudojamas buitiniams reikalams, t.y. kavos gaminimui trims ofiso darbuotojams.. Aparatas pastoviai gedo. 2010 m. liepos mėn. po eilinio aparato gedimo parašėme prašymą prietaisą pakeisti. Pardavėjas sutiko, kad aparatas yra techniškai brokuotas, tačiau atsisakė jį pakeisti, kadangi jų nuomone, Vartotojų teisių gynimo įstatymas gina tik fizinį vartotoją.

Internetiniame tinklalapyje http://www.dolceta.eu/lietuva/Mod1/spip.php?article9 radome atsakymą, kad "Vartotojas yra fizinis asmuo, kuris įsigyja arba naudoja prekes bei paslaugas ne profesiniams vartojimo tikslams. Taigi, kad būtumėte traktuojamas kaip vartotojas, turite įsigyti prekių ar paslaugų ne profesiniams ar verslo tikslams. Pavyzdys: Vartotojų teises ginantys įstatymai bei teisės aktai nebus taikomi bendrovės vadovui, kuris pirko kompiuterį bendrovės darbuotojams. Tačiau jei jis perka kompiuterį savo vaikams, vartotojų teises ginantys teisės aktai yra taikomi."
Mūsų įmonė verčiasi didmenine prekyba šaldyta žuvimi, neteikia jokių maitinimo paslaugų.

Ar mes galime remdamiesi Dolceta.eu tinklalapyje pateikta medžiaga prašyti aparatą keisti.

Tikimės jūsų pagalbos

Edita Petrauskaite

2010-09-24 penktadienis 10:41:44

Laba diena,
Juridinis asmens statusas nekeičia pagrindinių civilinių teisių, suteikiamų įstatymais. Ypatingas teisinis reguliavimas skiriamas vartojimo santykiams reguliuoti, kai viena iš šalių yra silpnesnė - vartotojas yra fizinis asmuo. Papildomos garantijos nesuteikiamos, kai sutarties šalys yra juridiniai asmenys, tačiau tai nereiškia, kad negalite reikalauti pakeisti nekokybišką prekę - tai civiliniai santykiai, reguliuojami LR Civilinio kodekso ir kitų įstatymų.

Teisininkė Edita Petrauskaitė