"Vartotojų gidas" - apie namų administratorius
Pasak K.Simonavičiaus universiteto atlikto sociologinio „Daugiabučių namų gyventojų pasitenkinimo namo administratorių teikiamomis paslaugomis“ tyrimo, „namo administravimo paslaugas respondentai vertina kaip vieną iš trijų sričių, kuriose dažniausiai pažeidžiamos vartotojų teisės“. Kokias paslaugas daugiabučių namų gyventojams teikia administratoriai ir kokios dažniausios nepasitenkinimo priežastys? Kiek ir kodėl vartotojų netenkina administratorių veikla, susijusi su namo renovacija? Kur vartotojams kreiptis dėl pažeistų teisų, susijusių su administratorių teikiamų paslaugų kokybe? Pokalbis studijoje su Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidente Alvita Armanavičiene, K.Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto prodekane Jolita Malinauskaite, Aplinkos viceministre Daiva Matoniene, ir energetikos ekspertu Rimantu Zabarausku.
Kaip išsaugoti blunkančius pirkimo čekius?
Prekėms taikoma garantija išgaruoja? Kaip išsaugoti blunkančius pirkimo čekius?
"Administracinis teismas pripažino, kad vilniečiai mokėjo padidintas šilumos kainas".
Dar 2010 m. gruodžio 10 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK), neatsižvelgdama į specialistų pastabas, patvirtino UAB “Vilniaus energija“ bazinę šilumos kainą penkiems metams, iki 2016 metų. Nauja šilumos kaina, energetikos specialistų nuomone buvo nustatyta nepagrįstai didelė, todėl 2011 m. sausio 14 d. pareiškėjai Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (prez. Alvita Armanavičienė), B.C. ir J.B., (adv. Antanas Suslavičius), paprašė teismo panaikinti priimtą nutarimą „Dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“, nes, nutarimas neatitiko LR šilumos ūkio įstatymo įstatymo tikslų, t.y. mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą šilumos vartotojams, ir įpareigoti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją priimti naują nutarimą.
Apgintos „Go Planet Travel“ turistų teisės Administraciniame teisme
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, kartu su Justo Vilio advokatų kontora, atstovaudama nukentėjusių nuo „Go Planet“ nemokumo vartotojų interesams, organizavo kreipimasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kuris 2016 m. kovo 03 d. nusprendė, kad atsakovas - Lietuvos valstybę atstovaujanti Ūkio ministerija padarė pakankamai rimtą ES teisės pažeidimą irturi pilnai atlyginti turtinę žalą turistams, nukentėjusiems, dėl netinkamo, direktyvos „Dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų“, perkėlimo į Lietuvos teisės aktus, t.y. pilnai atlyginti nukentėjusių turistų, kurie kreipėsi į teismą, turtinę žalą.