2017-05-22 Projekto „Consumer Classroom“ komanda susitiko Bolonijoje
Gegužės 18-19 dienomis projekto "Consumer Classroom" komanda susitiko Bolonijoje, Italijoje. Projektas "Consumer Classroom" sukurtas mokytojų bendruomenei.
2017-04-03 Mokytojams pristatytos "Consumer Classroom" projekto galimybės
Kovo 28 d. "Consumer Classroom" komanda susitiko su Vilniaus Radvilų gimnazijos mokytojais.
2017 03 06 "LNVF: Neišspręstos problemos šilumos tiekimo ir vartojimo srityje."
Bendrosios problemos, kurioms išspręsti reikia kompleksinių priemonių:
2017 03 02. Įstatymai negina turistų teisių
Net ir po turizmo sritį sudrebinusių kelionių organizatorių bankrotų Lietuvoje mažai kam rūpi turistų interesai. Nors Europos Sąjungos direktyvų nuostatos dėl turistų interesų apsaugos jau seniai turėjo būti perkeltos į šalies įstatymų bazę, tačiau to daryti neskubama. Mūsų šalies turistai, nukentėję nuo kelionių organizatorių bankrotų, šiuo metu turi nedaug galimybių ginti savo teises.
Edukacinis filmukas "Iš kur ir kaip elektra atkeliauja iki kiekvieno iš mūsų?"
Kasdien naudojamės įvairiais elektros prietaisais - mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, televizoriumi ar plaukų džiovintuvu. Kad šie prietaisai, darantys gyvenimą patogesnį, imtų veikti, tereikia elektros lizdo ir vieno judesio. O štai elektros kelias į mūsų namus – sudėtingesnis.
Atsakymą į klausimą „Iš kur ir kaip elektra atkeliauja iki kiekvieno iš mūsų?“ galėsite sužinoti pažiūrėję Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos iniciatyva sukurtą animacinį edukacinį filmuką.
Vartotojų federacija laimėjo bylą dėl šilumos ir karšto vandens kainų
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2017 m. sausio 24 d. nutartimi patvirtino pirmosios instancijos teismo išvadą, jog atsakovo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (ieškovas Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, J.I. ir B.C.) 2010 m. gruodžio mėn. nutarimai dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų ir karšto vandens kainos dedamųjų UAB „Vilniaus energija” buvo priimti neteisėtai ir nepagrįstai.
Kiek milijonų „rubikoninei“ imperijai padės „sutaupyti“Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atidėliodamas bylos išsprendimą?
Dar prieš metus Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Juozo Imbraso (Seimo narys), Broniaus Cicėno (Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys) ir Alvitos Armanavičienės (Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė) skundą - nusprendė, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) buvo patvirtinusi per aukštas „Vilniaus energijos“ šildymo ir karšto vandens kainas vilniečiams 2011-2015 m., panaikino Komisijos nutarimus, nustačiusius tas užaukštintas kainas, ir įpareigojo Komisiją tas kainas perskaičiuoti.
Tačiau Komisija,užuot gynusi vartotojų, t. y. Vilniaus gyventojų interesus, užuot perskaičiavusi šildymo ir karšto vandens kainas, kaip nurodė teismas, ir ėmusis priemonių tą permoką gyventojų labui iš „Vilniaus energijos“ išieškoti, tokį teismo nutarimą puolė skųsti. Kaip, aišku, ir UAB„Vilniaus energija“.
Kaip Seimui solidarizuotis su visuomene?
Praeitos kadencijos Seimas pasiekė įstatymų leidybos rekordą – priėmė daugiau nei 1,9 tūkst. įstatymų. Net 37 proc. įstatymų Seimas svarstė ypatingos skubos tvarka, kai buvo balsuojama neįsigilinus į įstatymų projektus arba teikiamas pataisas. Taigi, buvo beveik neribojamas net absurdiškų teisės projektų registravimas.
Visi – nuo Seimo narių, verslininkų iki eilinių ministerijų specialistų klojo ir klojo ant Seimo konvejerio teisės aktų projektus, kurie buvo priiminėjami pustuštėje Seimo salėje.
PVM galvosūkis: "Gėdos raudonis turėtų išmušti” buvusias valdžias.
PVM lengvatos šildymui naikinimas/pratęsimas Seime nagrinėjamas kasmet. Ir kasmet valdžia maloningai pratęsdavo šios lengvatos galiojimą bent pusmečiui ar metams tik tam, kad naujame biudžeto cikle vėl grąžintų šį klausimą į darbotvarkę. Ką nuspręs naujasis Seimas?