2011-05-04 Brangiausias alus Vilniuje - populiarioje vyninėje
Naujas, stilingas ir modernus restoranas pačioje Vilniaus širdyje vartotojus pritraukia ne tik šiuolaikine rytietiška virtuve, bet ir įvairiomis vyno rūšimis, šaunia muzika. Ar mes žinoma, už ką mokame?
Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis vokietis Maik Huettinger - puikiai išmano vartotojų teises. Pirmuosius mėnesius veikianti vyninė jam ir jo draugui nepasirodė svetinga. Bičiuliai užsisakę 400 ml alaus stiklinę, už šios kainą gavo tik 300 ml gėrimo ir 75 ml alaus putos. Tikrąjį gėrimo kiekį vartotojai sužinojo tik prie baro paprašę matavimo stiklinės. Restorano personalas gynėsi padavėjos neapdairumu - esą ši sumaišiusi stiklines, tačiau su Maik vakarą leidęs bičiulis patikino, jog šio dydžio stiklinės atnešamos kiekvieno apsilankymo metu. Už alaus ir alaus putos mišinį atsisakius mokėti 8 LTL, apgautas vartotojas sumokėjo tik už tą kiekį, kuris jam ir buvo parduotas - t.y. 6.40 LTL už 300 ml gėrimo.
Prekybininkų matavimo prietaisus tikrinanti Lietuvos metrologijos inspekcija patikino, jog vartotojai, atsisakantys mokėti už negautą kiekį, yra visiškai teisūs - kokią talpą užsisakote, tokią ir privalote gauti, o už putas mokėti neturite. Inspektoriai turi teisę tikrinti parduodamų gėrimų kiekį, todėl tai neretai daro patys į maitinimo įstaigą atvykdami kaip paprasti vartotojai. Pirmą kartą aptikus pažeidimą, maitinimo įstaigai gresia įspėjimas, pažeidimui pasikartojus - 300-2000 LTL bauda.
Gal tokios baudos negąsdina populiarių restoranų? O gal vartotojai nedrįsta pareikalauti to, už ką moka?
Taigi, kaip pastebima, baudos nėra didelės, tad prekybininkai ir ryžtasi vartotojų apgaudinėjimui. Galime didžiuotis, kad Maik Huettinger apgynė savo, kaip vartotojo teises ir sumokėjo mažesnę sumą, negu meniu privalomą mokėti, nes užsakytas gėrimas neatitoko keliamų talpai reikalavimų. Galime tik paspėlioti, o kiek klientų ( vartotojų ) susimokėjo nustatytą kainą nors buvo pateikiama mažiau nei nurodyta. Deja dauguma lietuvių yra linkę nusileisti prekybininkams tokiuose situacijose, nei reikšti savo, kaip vartotojo teises.
Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove“, - taip įspėja net ir alkoholinius gėrimus reklamuojančios kompanijos. Nepasiduokime alkoholio reklamos propagandoms, o savo darbus ir svajones kurkime blaiviomis ir šviesiomis mintimis.
Informaciją analizavo Ingrida Valiukienė