Kam reikalinga griauti pasitikėjimą Lietuvos maisto priežiūros institucija?
Pastaruoju metu pradėtas akivaizdžiai kryptingas puolimas prieš Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, o,tuo pačiu, ir visus Lietuvos maisto produktų gamintojus. Šis puolimas neparemtas įtikinamais viešai pateiktais faktais. Tai kompromituoja ne tik vienos iš pažangiausių Lietuvos institucijų reputaciją, bet ir menkina mūsų šalį užsienio partnerių akyse.
Ypač neraminančia tendencija tampa akivaizdi tokių „skandalų“ gausa artėjant rinkimams.
Tokie teisėsaugos institucijų veiksmai kelia rimtą įtarimą, kad jos gali būti užsienio tarnybų panaudojamos kaip įrankis, siekiant paralyžiuoti Lietuvos institucijų vykdomą maisto saugos politiką ir taip žlugdyti ne tik vartotojų pasitikėjimą, bet ir maisto produktų gamintojų reputaciją tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.
Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) 2015 metais paskelbtoje Lietuvos reguliavimo politikos ataskaitoje teigiama, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdoma maisto saugos ir veterinarijos kontrolė yra efektyvi ir atitinka gerosios praktikos rekomendacijas, o maisto saugos lygis Lietuvoje yra geras ir atitinkantis Europos Sąjungos normas ir tikslus. Tai patvirtina ir Europos Komisijos atsakingos tarnybos auditorių ataskaitos. Nuo 2011 metų šios institucijos specialistai Lietuvoje atliko net 24 auditus, tačiau sisteminių neatitikimųniekuometnebuvo nustatyta. Tai praėjusią savaitę pabrėžė ir už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Pastaraisiais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veikla buvo vertinama 11-os trečiųjų šalių ekspertų vykdytų auditų metu. JAV, Kinijos, Australijos, Brazilijos, Maroko, Egipto, Japonijos, Irano ekspertai labai teigiamai įvertino tiek Lietuvos maisto gamybos įmonių, tiek ir jas kontroliuojančios institucijos veiklą. Šių vertinimų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų darbo rezultatas – lietuviškos produkcijos eksportas į 170 pasaulio valstybių.
Toks kitų šalių pasitikėjimas pasiekiamas per ilgus darbo metus, tačiau neatsakingais teisėsaugos institucijų veiksmais sugriauti vietos vartotojų ir užsienio partnerių pasitikėjimą yra labai paprasta. Šiuo veiklos modeliu ateityje gali pasinaudoti konkuruojantis kitų šalių verslas, taip gali būti žlugdomos Lietuvos įmonės. Priešiškos užsienio valstybės šį būdą gali taikyti kaip ekonominio ir politinio susidorojimo priemonę ir taip silpninti mūsų valstybę.
Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė
Alvita Armanavičienė
Komentarai
Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .