LNVF / Leidiniai / Vartotojų naujienos / KURIS? / Kronika / Parinkime vaikams tik saugius žaislus

Parinkime vaikams tik saugius žaislus

Prieš perkant pasirinktą žaislą, būtina atidžiai jį apžiūrėti. Žaislas turi būti pagamintas iš švarių, be priemaišų ar pašalinių intarpų medžiagų, jo paviršiuose ir pasiekiamose briaunose neturi būti šerpetų ar atplaišų, į kurias vaikas galėtų susižeisti. Jeigu žaislo konstrukcijoje, tarp judančių viena kitos atžvilgiu detalių, yra tarpų, jie turi būti tokie, kad juose negalėtų įstrigti vaiko pirštas. Žaislai, ant kurių vaikas gali užlipti (pvz., triratukai, paspirtukai, mašinėlės, riedučiai, supimosi arkliukai), turi būti pakankamai stiprūs, kad žaidžiant jų konstrukcijoje neatsirastų aštrių briaunų ar smaigalių, į kuriuos vaikas galėtų susižeisti, neatsirastų pasiekiamų pavaros mechanizmų, kurie galėtų suspausti pirštus ar kitas kūno dalis. Renkantis sūpynes vertėtų prisiminti, kad į jas gali įlipti ne vienas vaikas, todėl jų patvarumas neturėtų kelti abejonių. Prie šių kategorijų žaislų būtinai turi būti pridėtos naudojimo, surinkimo bei priežiūros instrukcijos.
Ypač svarbu teisingai išrinkti žaislus kūdikiams, t. y. vaikams iki 3-jų metų. Žaislams, kurie gali būti perkami minėto amžiaus vaikams: krimstukams, barškučiams, cypsiukams (minkšto plastiko žaislams su garsą skleidžiančiu įtaisu ar be jo), knygoms ar kaladėlėms (padengtoms audiniu ar vinilu), minkštiems kimštiniams žaislams, už virvelės tempiamiems bei virš lovelės ar vežimėlio kabinamiems žaislams keliami ypatingi saugos reikalavimai. Žinant kūdikių įprotį viską dėti į burną, reikia parinkti tik tokius žaislus, kurių konstrukcijose nėra smulkių, lengvai nuplėšiamų detalių, nes jomis kūdikis gali užspringti, įsikišti jas į nosį ar ausį. Žaislų korpusai turi būti pakankamai tvirti, kad nesulūžtų kūdikiui ant jų užlipus ar numetus. Tempiamų žaislų virvelė turėtų būti ne ilgesnė kaip 22 cm, arba nesunkiai persiskirti į dvi neviršijančias 22 cm dalis, nes iš ilgesnės virvelės gali susidaryti pavojinga kilpa. Minkštų kimštinių žaislų siūlės negali būti lengvai išardomos.
Renkantis žaislus vertėtų atkreipti dėmesį į visus šiuos reikalavimus. Nepaženklintų žaislų geriau būtų nepirkti, o žaislų ženklinimo etiketę ir pirkimo kvitą būtina išsaugoti, kad nusipirkus netinkamą žaislą ar atsitikus nelaimei, pirkėjas žinotų, kas jį pagamino ar importavo ir turėtų realią galimybę pareikšti pretenziją.

Temos

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31