LNVF / Naujienos

Birželio 27 dieną įvyko VVTAT organizuota konferencija "Vartotojams rūpi dvejopa produktų kokybė"

Birželio 27 dieną įvyko Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos organizuota konferencija "Vartotojams rūpi dvejopa produktų kokybė", kurios metu buvo apžvelgta situacija, dėl dvejopos kokybės produktų, atsirandančių Lietuvos rinkoje. Konferencijoje buvo pristatytas išsamus tyrimas, kuris atskleidė, kad dauguma Lietuvos vartotojų mano, jog į mūsų šalį tiekiami kitose ES šalyse pagaminti prastesnės kokybės produktai yra problema ir mūsų šalies vartotojų diskriminacija. Išsamiau: https://www.vvtat.lt/naujienos-ir-pranesimai-ziniasklaidai/377/tyrimas-atskleide-zinodami-kad-produktas-prastesnes-kokybes-nei-kitose-es-salyse-lietuviai-jo-nepirktu:1061

Kvietimas dalyvauti konferencijoje - „NVO įgalinimas dalyvauti viešojoje politikoje“, gegužės 24 d. LR Seime

Nacionalinė vartotojų konfederacija š.m. gegužės 24 d. LR Seimo Konstitucijos salėje organizuoja konferenciją 
NVO įgalinimas dalyvauti viešojoje politikoje“.

Šis renginys yra projekto "Pasiūlymų dėl LR NVO įsitraukimo į viešąją politiką gerinimo Lietuvos Respublikos centrinės valdžios sprendimų priėmėjams sukūrimas", dalis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo.

Kviečiame dalyvauti konferencijoje. 

Mobilioji programėlė „Energijos suvartojimo skaičiuoklė“: pagalba ir galimybės mokyti(-s) įdomiau!

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (toliau – LNVF), vykdydama  Lietuvos  energijos paramos fondo finansuojamą pojektą „Ekologinio švietimo akademija“ Lietuvos mokytojams suorganizavo mokymus ir pasiūlė modernią mobiliąją programėlę „Energijos suvartojimo skaičiuoklė“, kuri yra ir pagalba, ir galimybė mokyti(-s) įdomiau!

Europos vartotojų diena 2019 m. „Europos vartotojų sąjunga“: nauja ES vartotojų organizacija, oficialiai pristatyta ES Parlamente

„Europos vartotojų sąjunga“ (toliau ECU) - nauja skėtinė ES vartotojų asociacija, buvo oficialiai pristatyta ES institucijoms (ES Komisijai, Europos Parlamento nariams ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui) ir kitoms susijusioms suinteresuotosioms šalims.
Renginys vyko kovo 5 d. ES Parlamente konferencijoje „ES rinkimų link: Europos Sąjungos stiprinimas siekiant veiksmingesnės vartotojų apsaugos“, kurį iniciajavo Italijos EP narys Viotti, S&D.
 „Europos vartotojų sąjungos“ pagrindiniai organizatoriai yra Italijos asociacijos „Federconsumatori“ ir „Cittadinanzattiva“. ECU sudaro 22 vartotojų asociacijos iš 16 ES valstybių narių ir 1 papildomas ES narys, kaip buvo patvirtinta per ECU Generalinę asamblėją praėjusį 2018 m. spalio mėn. Paryžiuje, kuriame dalyvavo Europos Komisijos ir Vartotojų generalinis direktoratas.

Lietuvai atstovauja Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (LNVF).

Naujienlaiškis

Toliau buvo vykdomi mokomojo projekto „Šiuolaikiniai energetikos sprendimai – pažangiam vartotojui“ renginiai. Surengti seminarai – diskusijos Druskininkuose (vasario 18 d.), Ukmergėje (vasario 19 d.) ir Trakuose (vasario 26 d.). Paskutiniame seminare be jau tradiciniais tapusių klausimų apie daugiabučių namų valdymą ir energetiką buvo nagrinėjamos gyventojams ypač aktualios šilumos kainų problemos. Pažymėtina, kad Trakų rajone šilumos kainos nuolat rikiuojasi tarp didžiausių šalyje. kas lemia dideles gyventojų išlaidas šildymui.

Energijos taupymo tradicijas kurkime ir ugdykime nuo jaunumės

Efektyvus elektros vartojimas padeda ne tik tausoti mus supančią aplinką, bet ir sumažina išlaidas,
kurios skiriamos mokesčiams už elektros energiją. Tačiau dažnas iš mūsų nė nenutuokia, nuo ko
reikia pradėti. Geriausia energijos taupymo ugdymą pradėti ir kurti taupymo tradiciją nuo pat
žmogaus jaunumės.

2018-05-17 Skelbiama kasmetinio tarpmokyklinio Consumer Classroom konkurso mokykloms pradžia

„Consumer Classroom“ 2018 m. gegužę paskelbė kasmetinio tarpmokyklinio konkurso „Nuostabiausia klasės išvyka“ pradžią. Konkurse kviečiamos dalyvauti vidurinės mokyklos iš visos Europos Sąjungos. Konkurso trukmė: 2018 m. gegužės 1 d. iki 2018 m. birželio 8 d. vidurnakčio (Centrinės Europos laiku).

Šiais metais tarpmokyklinis konkursas skirtas mokinių finansiniam raštingumui ugdyti ir atsakingo vartojimo įgūdžiams formuoti. Konkursas - tai unikali galimybė atsiskleisti mokinių kūrybiškumui bei laimėti vertingų prizų savo mokyklai!

Apie žaliuosius pirkimus aiškiai ir vaizdžiai atmintinėje verslui "Žalieji pirkimai"

Zalieji pirkimai

Ką apie žaliuosius pirkimus turi žinoti verslas? Kaip apskaičiuoti produkto gyvavimo ciklo sąnaudas? Ar tikrai žalieji produktai kainuoja brangiau? Atsakymą į šiuos ir kitus klausimus bei praktinius patarimus rasite šioje atmintinėje.

Lietuvoje skleidžiama propaganda apie gerą gyvenimą užsienyje ir prastą čia

Lietuvoje veikia didžiulio masto propagandos mašina, kuri per žiniasklaidos priemonės formuoja jaunų lietuvių nuomonę, kad Lietuvoje gyventi yra prastai, o užsienyje tiesiog rojus. Vartotojų federacijos vadovė įsitikinusi, kad už panašius reportažus yra mokami pinigai iš fondų užsienio valstybėse, kažkam labai naudinga, kad lietuviai važiuotu dirbti ir gyventi svetur.

Yra kuriami Piliečių informavimo centrai

Nacionalinė vartotojų konfederacija, kartu su Lietuvos nacionaline vartotojų federacija bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis įgyvendina LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo programą“.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31