LNVF / Naujienos

"Vartotojų federacija teisme gina vilniečių interesą dėl per didelių šilumos kainų".

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2015 m. gruodžio 11 d. priėmė sprendimą, patenkinantį pareiškėjų - Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos, B.Cicėno ir J.Imbraso (toliau Ieškovai), skundą ir įpareigojo Valstybinę kainų ir energetikos komisiją perskaičiuoti šilumos kainas.

Energetikos ekspertų nuomone, vilniečiai 2006-2012 m. permokėjo daugiau nei 100 mln. eurų. Deja, Valstybinė energetikos ir kainų komisija,šešis metus,(nuo2011 m. sausio 14 d. iki dabar)reiškė prieštaravimus ir nesutiko su Ieškovų reikalavimais perskaičiuoti Vilniaus vartotojams šilumos kainas.

Startuoja nauja svetainė: energetikos abėcėlė vartotojams!

Startuoja nauja svetainė vartotojams - www.energetikosabc.lt. Tai įrankis, kuris vartotojams padės lengvai ir paprastai susipažinti su energetika iš naujo. Atraskite ir lengviau supraskite savo sąskaitas už įvairias energetikos bei geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas, sužinokite apie savo teises bei pareigas ir kitą naudingą informaciją.

Tautiniai mokslininkų "atradimai" šilumos ūkyje

 Nustebino Lietuvos energetikos instituto (LEI) atlikta studija, kurios išvada trumpa ir drūta – diegti individualią šilumos apskaitą senos statybos daugiabučiuose neapsimoka. Žurnalistinėje interpretacijoje ši žinia pasirodė ko ne pritrenkiančiu pavidalu – „jie“ norėjo su individualia šilumos apskaita prakišti gyventojams tūkstantinius nuostolius. Bet „jiems“ neišdegė.

 Iki šiol atrodė, kad LEI yra rimta ir solidi organizacija

Kokia kaina vartotojai moka už energetinę nepriklausomybę?

Naujieji metai prasidėjo keliais svarbiais įvykiais energetikoje. Jau tapo įprasta, kad energetika mums yra kažkas panašaus į bandymų poligoną, kuriame įvairios politinės jėgos ir jų ministrai eksperimentuoja, mokosi, daro klaidas, nepripažįsta klaidų ir jas pavyzdingai kartoja, tačiau visi vieningai ir kaip susitarę tvirtina, kad jie padidino Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Sąskaitos už šilumą vartotojams išrašomos „iš lubų“ ir nėra kam pasiskųsti

Jei vartotojai turėtų pasirinkimą, jie nedelsiant pakeistų paslaugos tiekėją, o šilumos tiekėjas, tai žinodamas, stengtųsi ir vertintų kiekvieną vartotoją, o dabar vartotojui belieka tik „bendradarbiauti“, kaip drąsiai atsakant į kiekvieno vartotojo skundą „liepia“ „Vilniaus energija“.

Kviečiame gyventojus ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos miestų nenuleisti rankų rašyti skundus į Lietuvos nacionalinę vartotojų federaciją – http://vartotojuteises.lt/skundu_knyga.

EP pristatytas ryžtingas planas reformuoti ES energetiką

Europos Parlamente buvo pristatytas ES energetikos srities teisės aktų rinkinio projektas. Šiais teisės aktais siekiama stabdyti klimato kaitą, taip pat stiprinti ES energetinį saugumą bei konkurencingumą. Siūloma tobulinti prekybos teršalų leidimais sistemą bei įpareigoti ES valstybes mažinti anglies dvideginio išskyrimą.

Naujametinės energetikų "dovanos“

Pastaraisiais metais sparčiai didinamos energijos kainos gyventojams negali nekelti susirūpinimo. Praėjo vos metai nuo elektros energijos kainų padidinimo vartotojams, kai Lietuvos žmonėms yra vėl pateikiama naujametinė “dovanėlė” – ženkliai padidintos gamtinių dujų kainos bei žadamos dar šią žiemą didinti centralizuotai tiekiamos šilumos kainos. Tam netgi numatoma Seime skubiai svarstyti reikalingus įstatymų pakeitimus.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31