LNVF / Skundų knyga / Kainos, akcijos / "sveiki" RIMI priešpiečiai

"sveiki" RIMI priešpiečiai

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Barbora Barbora

2012-08-30 ketvirtadienis 19:57:10

Sveiki,
vakar apsilankiau "RIMI" prekybos centre ir mane labai papiktino ten skleidžiama reklaminė informacija. Šiuo metu vyksta akcija "laimėk sveikus priešpiečius". Kaip suprantu, akcija ir reklama orientuota į artėjančius naujus mokslo metus ir tėvelius, kurie yra susirūpinę, ką įdėti vaikams užkąsti į mokyklą... Deja, nežinau, kas sugalvojo tą akcijos pavadinimą, bet norėčiau su tuo žmogumi rimtai pasikalbėti apie sąvoką "sveikas"... "RIMI" siūlo vaikams į mokyklą vienai dienai įdėti, pavyzdžiui: varškės sūrelį, pakelį sausainių ir pakelį sulčių... Be abejo, tai skanūs dalykai, retas kuris nesutiktų... Tačiau dėl šio derinio "sveikumo" tikrai drįsčiau pasiginčyt... Kitas derinys: pienas "Miau", plėšoma sūrio lazdelė ir pakelis sausainių "Gaidelis"... Pažvelgus į šį derinį ir net kruopščiai neskaičiavus, matyti, jog visa tai sudarytų apie 1000 kcal (kai tuo tarpu bendra dienos valgių energetinė vertė turėtų siekti iki 1800 kcal jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams)... Nekalbu apie ten esantį didžiulį niekam nereikalingo cukraus kiekį...
Aš nenoriu, jog tokios akcijos būtų uždraustos ar žmonės negalėtų įsigyti ar įdėti vaikams į mokyklą tokių skanėstų - tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Tai yra skanu ir patrauklu, tačiau tai negali būti vadinama "sveikais priešpiečiais".
Jeigu nebūčiau gydytoja, galbūt pasilaikyčiau šią nuomonę sau. Tačiau šiu atveju noriu prabilti apie tai garsiau. Negalime leisti prekybos centrams formuoti žmonių nuomonės apie tai, kas sveika, ir kas ne, nes šis pavyzdys yra tikra dezinformacija...
Noriu paklausti, ką būtų galima padaryti, jog tai būtų terminas "sveiki priešpiečiai" būtų pakeistas deriniu "skanūs saldūs kaloringi priešpiečiai" ar pan? happy Ačiū!

Edita Petrauskaite

2014-05-21 trečiadienis 15:39:01

Toks klaidinančios ar apgaulingos informacijos pateikimas gali būti traktuojamas kaip klaidinanti reklama.
Draudimas naudoti klaidinančią reklamą yra įtvirtintas Reklamos įstatymo 5 str., o reglamentavimo kontrolę atlieka Konkurencijos taryba į i kuria ir reikėtų kreiptis tokiu atveju nurodant galimą pažeidimą.
Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba:
Jogailos g. 14
LT-01116 Vilnius
Faksas (8 5) 212 6492
Svetainė http://kt.gov.lt

Atsakė Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos teisininkas praktikantas Marius Česiulis.