LNVF / Skundų knyga / Maisto produktai ir maitinimo įstaigos / sukčiavimas

sukčiavimas

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Birutė M

2008-04-18 penktadienis 13:35:11

can can picerijoje mano nepilnametei dukrai atsiskaitant banko mokėjimo kortele, buvo nuskaityti papildomi penki litai. padavėja kortelę nusinešė prie kasos aparato nuskaitė ir atnešė pasirašyti tik vieną čekį su teisinga suma. kai dukra internete pamatė, kad nuskaityta dar ir penki litai, aš iškart paskambinau i can can pica ir ten man buvo pasakyta, kad dar ir kito čekio jinai yra pasirašusi, nors ji pasirašė tik ant vieno, tai reiškia, kad padavėja padirbo mano dukros parašą. norėčiau sužinoti ar neturėtų kavinėje padavėja atnešti prie stalo kortelių nuskaitymo aparato ir kliento akivaizdoje nuskaityti pinigus? ir kas tai padavėjai gresia už parašo padirbimą ir sukčiavimą?

Edita Petrauskaite

2008-04-21 pirmadienis 13:45:19

Laba diena,
LR vartotojų teisių apsaugos įstatymas numato, kad vartotojas turi būti visapusiškai informuotas apie prekes ir paslaugas, kurias jis nori įsigyti, jeigu jis pats to pageidauja. Kiekvienu atveju vartotojas gali prašyti padavėjos, kad ši atneštų banko kortelės nuskaitymo aparatą, arba, jeigu tokios galimybės nėra, Jūs visada galite eiti kartu su padavėja ten, kur ji atlieka pinigines operacijas su Jūsų banko kortele.
Iš to, ką Jūs parašėte, galima teigti, jog pardavėja sukčiavo. Antra vertus, banko paslaugų tiekėjas pasilieka teisę nuskaičiuoti papildomus mokesčius, jeigu Jūs naudojatės užsienio šalies banko kortele. Patarčiau Jums kreiptis į banką, su užklausa, už ką iš Jūsų sąskaitos buvo išskaičiuoti pinigai.
Visų pirma, patarčiau Jums kreiptis į tą paslaugų tiekėją, kuriame Jums buvo suteiktos paslaugos (Can Can picerija). Picerijos administracija privalo Jums pateikti visą su Jūsų įsigyta paslauga susijusią informaciją, kurią jie saugo savo buhalterinės apskaitos dokumentuose (dažniausiai čekio kopijas ar pačius čekius), tuomet Jūs galėsite sužinoti, už kokia paslaugą iš Jūsų sąskaitos buvo nuskaičiuoti pinigai. Galimas, atvejis, jog padavėja sukčiavo. LR Baudžiamasis kodeksas nenumato jokios sankcijos už tokio mąsto sukčiavimą, tačiau, paaiškėjus, jog tai nėra pirmas kartas ir nustačius, jog padavėja tai daro gana dažnai, galimos skaudžios pasekmės dėl asmens duomenų klastojimo (parašo) bei smulkaus mąsto sukčiavimo.