LNVF / Skundų knyga / Statybos / durys

durys

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

LT vartotoju federacija

2008-02-05 antradienis 10:04:45

2008 01 03 užsisakiau šarvuotas duris, sutartyje buvo parašyta ir pardavėja pati sakė,kad 10 dienų laikotarpyje atveš ir pakeis duris darbininkai.Bet jau vasario mėnesis ir nėra nei darbuotojų nei durų. Esu skambinusi į parduotuvę, norėdama pasiteirauti, kada darbininkai atvažiuos, pardavėja paaiškino,kad sugedo darbo įrankiai ir negali atvažiuot. Nusprendžiau nutraukti sutarti, tačiau pardavėja kategoriškai pasakė, kad negalima.
Todėl norėčiau pasiteirauti ką tokiu atveju galima būtų padaryti?

Renata Tatolytė

2008-02-05 antradienis 10:19:21

Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 4 straipsnis nustato, kad prekių pirkimui-pardavimui ir su jomis susijusioms paslaugoms yra taikomi Civilinio kodekso reikalavimai. Civilinio kodekso 6.359 straipsnyje nustatyta, kad jeigu vartojimo pirkimo–pardavimo sutartis numato, kad daiktai turi būti pristatyti pirkėjui, tai pardavėjas privalo per sutartyje nurodytą terminą pristatyti daiktus į pirkėjo nurodytą vietą, o kai ji nenurodyta, – į pirkėjo gyvenamąją vietą. Sutartis laikoma įvykdyta nuo daiktų įteikimo pirkėjui, o kai pirkėjo nėra, – nuo jų įteikimo asmeniui, kuris pateikia kvitą ar kitokį dokumentą, patvirtinantį sutarties sudarymą ar daiktų pristatymo įforminimą, jeigu sutartis nenumato ko kita. Jeigu sutartis nenustato daiktų pristatymo pirkėjui termino, tai daiktai turi būti pristatyti per protingą terminą po to, kai pardavėjas gavo pirkėjo reikalavimą juos pristatyti. Kai daiktai per protingą terminą nepristatomi, pirkėjas turi teisę nutraukti sutartį ir neprivalo mokėti daiktų pristatymo išlaidų, jeigu sutartis nenumato ko kita.

Lina Neatsimenu

2008-09-13 šeštadienis 12:07:04

Klaipėdoje Dubysos g. "Deco" interjero centre yra įsikūrusi UAB "Cikė". Šios įmonės direktorius yra Edmundas Cikas. Ši įmonė užsiima durų, langų, laiptų gamyba, kaip jie patys skelbia. Mes užsisakėme duri šioje įmonėje birzelio 5 dieną. Pristatymo terminas buvo liepos 14d., tačiau jie paprašė dar palaukti. Laukėme iki rugsėjo mėnesio, kuomet pasakė pats direktorius, jog durys tikrai tikrai bus rugsėjo 12d., tačiau ir mes durų nesulaukėme. Todėl mes nusprendėme su šia firma nutraukti sutartį, bet Edmundas Cikas piktybiškai negražina įmokėto 800 LT avanso. Kada susidūrėme su šia situacija pradėjome domėtis apie šią firmą ir paaiškėjo, jog tokių klientų kaip mes yra ne vienas. pasirodo ši firma net neužsako Lenkijoje gaminamų durų, tiesiog paraso klientui sutartį, paima avansą ir tempia laiką. Tačiau kokiu pagrindu? Pasidomėje sužinojome, jog UAB "Cikė" yra įsiskolinusi ne vienai įmonei, skendi skolose, tačiau vistiek egzistuoja. Mes klientai bijome, jog direktorius susirinkęs sumą reikiamą apmokėti savo skolas, dings, o klientai liks ir be gaminių, ir be pinigų.
Norėtume, kad šis atvejis būtų ištirtas ir visi atgautų savo įmokėtus pinigus arba prekes.

Lina