LNVF / Skundų knyga / Statybos / Ranga

Ranga

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Pilietis

2009-04-16 ketvirtadienis 13:10:05

Gyvename viename iš Rangos statytų "prabangių" namų, kurį jie laiko vos ne savo vizitine kortele. Pavargome nuo nuolatinių kanalizacijos, vandentiekio, kondicionavimo sistemos gedimų ir avarijų. Nuo penktadienio visa laiptinė neturi karšto vandens (jau beveik savaitę, sakė, kad ir rytoj dar nebus). Avarijos padarinių, dėl kurios neturime vandens, ištaisyti niekas neskuba. Atvažiuoja, pažiūri, išvažiuoja. Namą prižiūrinti bendrovė nieko padaryti negali, nes tai garantinis atvejis, ir taisyti turi Ranga. Centralizuota kondicionavimo sistema faktiškai neveikia, pagal ekspertų išvadas, blogai padarytas projektas (nenumatytos vamzdžių pravalymo angos). Perdaryti kainuoja labai brangiai, nes reikia ardyti sienas. Ranga, žinoma, kratosi atsakomybės. Baisu pagalvoti, kas bus po kokių penkių metų.

Justas Bilevičius

2009-04-16 ketvirtadienis 13:11:28

Laba diena,
Kreipkitės į Rangą ir reikalaukite, kad būtų pašalinti esami trūkumai. Jeigu pagal nekilnojamojo daikto pirkimo-pardavimo sutartį pardavėjas perduoda pirkėjui netinkamos kokybės daiktą, taikomos šio kodekso 6,334 taisyklės:
1. Jeigu parduotas daiktas neatitinka kokybės reikalavimų ir pardavėjas su pirkėju neaptarė jo trūkumų, tai nusipirkęs netinkamos kokybės daiktą pirkėjas turi teisę savo pasirinkimu pareikalauti:
1) kad daiktas, sutartyje apibūdintas pagal rūšį, būtų pakeistas tinkamos kokybės daiktu, išskyrus atvejus, kai trūkumai yra nedideli arba jie atsirado dėl pirkėjo kaltės;
2) kad būtų atitinkamai sumažinta pirkimo kaina;
3) kad pardavėjas neatlygintinai per protingą terminą pašalintų daikto trūkumus arba atlygintų pirkėjo išlaidas jiems ištaisyti, jei trūkumus įmanoma pašalinti;
4) grąžinti sumokėtą kainą ir atsisakyti sutarties, kai netinkamos kokybės daikto pardavimas yra esminis sutarties pažeidimas.
2. Jeigu dėl paslėpto trūkumo, buvusio pirkimo–pardavimo sutarties sudarymo metu, nupirktas daiktas žūva, tai pardavėjas privalo grąžinti pirkėjui sumokėtą kainą. Jeigu daiktas žuvo dėl nenugalimos jėgos arba dėl pirkėjo kaltės, tai pirkėjui atlyginamas tik daikto vertės jo žuvimo momentu ir daikto kainos skirtumas.
3. Jeigu dėl paslėpto trūkumo daiktas žuvo, o pardavėjas apie tą trūkumą žinojo arba turėjo žinoti, tai jis privalo ne tik grąžinti pirkėjui sumokėtą kainą, bet ir atlyginti nuostolius.
4. Sutarties sąlygos, panaikinančios ar apribojančios pardavėjo atsakomybę už daiktų trūkumus, negalioja, išskyrus atvejus, kai jis pirkėjui atskleidė daikto trūkumus, kurie pardavėjui buvo ar turėjo būti žinomi, taip pat atvejus, kai pirkėjas savo rizika pirko daiktus iš asmens, kuris nėra profesionalus pardavėjas.
Jei Ranga nevykdo savo įsipareigojimų, kaip ir kaip būtų gaila vartotojų ginimo institucijos jums nepadės, reikia kreiptis su ieškiniu į teismą teismą.