LNVF / Skundų knyga / Transportas / Keleivių kontrolė

Keleivių kontrolė

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Zhana Topale

2010-01-14 ketvirtadienis 20:38:28

2010-01-13 važiavau 18 autobusu, važiavimo laikas 19:21 (Antakalnis–Dvarčionys–Parko g.). Plytinės stotelėje įlipo keleivių kontrolė, tikrino bilietus ir rėkavo. Patikrinus keleivius, kontrolieriai atsisėdo autobuso gale ir važiavo iki Naujosios Vilnios. Palydovo stotelėje įlipo moteris, nepravažiavus vienos stotelės ji norėjo pažymėti bilietą, bet kaip tik tuo metu atbėgo tris kontrolieriai ir neleido jai pažymėti bilieto. Jie sakė, kad moteris privalėjo pažymėti bilietą, įlipant į autobusą. Jiems nerūpi, kad žiemą žmonės apsirengę daugiau negu vasarą ir kad sunkiau ištraukti bilietą iš rankinės. Beje, moteris nepravažiavo vienos stotelės!!! Kontrolieriai reikalavo sumokėti baudą. Moteris atsakė, kad neturi pinigų. Kontrolieriai jai atsakė: "Duokit, kiek turit, nes važiuosim iki galinės stotelės". Moteris sumokėjo pinigus, o kontrolieriai laimingai išlipo kitoje stotelėje.

Beje kontrolieriai nepateikė savo pažymėjimų. Iš kur keleiviai gali žinoti, kad bilietus tikrina "tikri" kontrolieriai???? Kodėl kontrolieriai neleidžia pažymėti bilietą ką tik įlipusiam žmogui, kuris ieško bilietėlio savo rankinėje?? Žmogus net nespės nusipirkti bilieto iš vairuotojo, nes vairuotojas TURI parduoti bilietus TIK STOVĖJIMO LAIKU.

Edita Petrauskaite

2010-04-01 ketvirtadienis 10:01:23

Laba diena,
Pagal Kelių transporto konstrolės nuostatų 14. Straipsnį Kontrolierius, vykdydamas kontrolės funkcijas, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Susisiekimo ministerijos, Inspekcijos įsakymais, savivaldybių sprendimais, šiais nuostatais bei kitais teisės aktais, reglamentuojančiais keleivinio kelių transporto veiklą, bei nešioti matomoje vietoje (krūtinės aukštyje) prie aprangos pritvirtintą institucijos, išdavusios kontrolieriaus pažymėjimą, identifikacinę kortelę, kurioje nurodoma kontrolieriaus vardas, pavardė, pareigos.
Kontrolierių atsakomybė. Tų pačių nuostatų 21.straipsnyje sakoma, jog Keleivinio kelių transporto kontrolieriaus neteisėti veiksmai gali būti įstatymų nustatyta tvarka apskųsti institucijoms, išdavusioms kontrolierių pažymėjimus, o institucijų sprendimai įstatymų nustatyta tvarka – teismui. Keleivinio kelių transporto kontrolieriai už suteiktų įgaliojimų viršijimą, Keleivinio kelių transporto kontrolės funkcijų netinkamą vykdymą, darbo drausmės pažeidimus atsako įstatymų nustatyta tvarka arba gali būti panaikintas kontrolieriaus pažymėjimo galiojimas.

Manytume, jog šiuo konkrečiu atveju keleivis, neesant kontrolieriaus įgaliojimus patvirtinančio dokumento, turi teisę nerodyti bilieto visai. Visais atvejais turi būti išrašomas baudos kvitas, kai keleivis neturi bilieto t.y. negalimi atvejai mokėjimas baudos be jokių mokėjimą patvirtinančių dokumentų.

Auguste G.

2011-03-11 penktadienis 22:21:15

2011 metų kovo 11 dieną, aš, 16 metų moksleivė, “Žaliojo tilto” stotelėje įlipau į 47 autobusą ir, nenorėdama sudaryti spūsties, atsisėdau į ARČIAUSIAI VAIRUOTOJO ESANČIĄ KĖDĘ. Jau traukiau iš rankinės bilietą, norėdama jį pažymėti, kai, kartu su visais keleiviais, į autobusą įlipo keleivių kontrolė (Andželika Karoblienė, Loreta Urbonaitė bei Nedežda Micevičienė). Kontrolierė užstojo bilietų žymeklį bei neleido pažymėti bilieto, šaukė ant manęs, sakė, jog turėjau jį pasižymėti įlipdama. Norėčiau atkreipti dėmesį - kai manęs paprašė bilieto, autobusas net nebuvo pradėjęs važiuoti. Dėl akiplėšiško kontrolierės elgesio nesusivaldžiau – pradėjau verkti, sunkiai galėjau kalbėti. Kontrolierė nepaisė mano būklės, toliau kalbėjo su manim įžeidžiančiu tonu ir surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą.

Norėčiau pasiteirauti, ar kontrolierė (konkrečiai – Loreta Urbonaitė) neviršijo savo įgaliojimų, kadangi VAŽIAVIMO MARŠRUTINIAIS AUTOBUSAIS IR TROLEIBUSAIS TAISYKLĖSE IV straipsnyje rašoma „Keleivis, įlipęs į autobusą arba troleibusą, privalo nedelsdamas pažymėti vienkartinį bilietą“, tačiau niekur nėra parašyta, jog tai reikia padaryti LIPANT į autobusą. Ar yra kažkokių būdų, leidžiančių sutramdyti tokį nepagarbų kontrolierių elgesį su keleiviais?

ARTIOM SLEPCOV

2012-02-12 sekmadienis 21:30:33

Šiandien apie pusę 11 vakaro Sietyno stotelėje tik įlipęs su kontrole į troleibusą manęs paprašė pateikti bilietą. Kadangi buvau isitikinęs ,kad jis papildytas pateikiau, pasirodė, kad šį mėnesį buvau pamiršęs pasipildyti. Skyrė 60lt baudą, net nevažiavus troleibusui. Net neleido įsigyti bilieto. Ar tai yra sąžininga?

Žydrūnas Mačiulis

2013-07-06 šeštadienis 15:41:45

Labas vakaras,
2013-07-04 į darbą vykau "Kauno viešuoju transportu", maršruto nr.: 48. Išvykimo stotelėje sąžiningai pažymėjau savo elektroninį bilietą. Autobusas išvyko 7:08 minutės. 7:35 autobuso stotelėje "Kėdainių g." maršrutą patikrai sustabdė keleivių kontrolė atstovaujanti saugos tarnybą "Argus". Kontrolierė patikrinus savo elektroninio bilieto patikrinimo prietaisu teigė jog mano bilietas yra nepažymėtas ir buvau išlaipintas iš autobuso, buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo aktas, taip pat buvau nugabentas į policijos komisariatą. Teigimas eismo kontrolei jog bilietą pažymėjau buvo visiškai nesvarbus. Po kelionės, elektroninės kortelės administravimo sistemoje patikrinau savo elektroninio bilieto vartojimo statistiką ir joje "juoda ant balto" buvo pateiktas būtent bilieto pažymėjimas iš išvykimo stotelės. Galima daryti prielaidą, jog administracinės teisės pažeidimas yra pateiktas visiškai nekaltai ir nepagrįstai, ne dėl keleivio kaltės, bet dėl technikos, kuria naudojasi kontrolieriai. Klausimas greičiausiai būtų toks, ar galiu kaip asmuo pateikti skundą tiek keleivių transporto įmonei "UAB Kauno Autobusai", tiek Saugos Tarnybai "Argus" dėl netinkamos elektroninių bilietų patikros? Tai pirmas toks atvejis man, tačiau taip gali nutikti ir daugeliui vartotojų.

Vestina Kruopaityte

2014-04-25 penktadienis 13:00:36

laba diena vaziavau kaune 2014.04.24 1 troleibusu is stoteles topolis ir neturejau lygiai pinigu bilieteliui nes parduotuveje man ju nekeite, o troleibuse neturejo grazos tai nusipirkau bilieta uz 1.2lt. stoteleje aukstaiciu gatve 20:37h ilipo keleiviu kontrole man liepe islipti negana to naudojo fizine jega kad nutemptu i autobusiuka surase bauda. ir klausimas toks ar jie turi teise pries mane naudoti fizine jega? as nebegau, nekalbejau nemandagiai su jais, pateikiau savo dokumenta ir jie vistiek su manim elgesi siurksciai. ir as nematau cia kaltes del kurios tureciau moketi bauda kadangi 50lt man neiskeite parduotuvej argumentavo tuom kad neturi smulkiu pinigu. ar as galiu kazkur pasiskusti del kontrolieres netinkamo elgesio su manimi?

Antanas Labas

2014-07-20 sekmadienis 11:56:43

2014-07-20 (nuo 13.20 iki 13.40) stotelėje Verkių rūmai kontrolėriai atlikinėjo savo pareigas be vaizdo kamerų. Darbuotojas Rytis Jasonis, kuris sedėjo mašinoje (valstybinis numeris: GCV 908), bandė paslėpti savo keleivio kontrolės pažymėjimą, poto uždarė mašinos langą ir atsisakė kalbėti. Nuo Ryčio Jasonio buvo jaučiamas labai stiprus alkoholio kvapas. Darbuotojas Renatas Kovalenko (nr. 00208) taip pat dirbo be vaizdo kameros, bet pateikė savo pažymėjimo duomenys. Kiti jų kolėgos atsisakė to padaryti ir bandė ko skubiau pasitraukti.