LNVF / Skundų knyga / Transportas / Keleivių kontrolė (nauja tvarka)

Keleivių kontrolė (nauja tvarka)

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Justina Slivkaitė

2010-07-29 ketvirtadienis 06:39:58

Įvesta nauja važiavimo viešuoju transportu tvarka - įlipimas per priekines duris.
Tad ir lipdama liepos 29d. per priekines duris, laikiau vienakartinį bilietą rankoje, tačiau jo nepažymėjau prie vairuotojo įtvirtintame komposteryje, nes buvau apsikrovusi nešuliais ir sąmoningai nenorėjau sudaryti spūsties (stotelė Šeškinės kalvos, kurioje visad lipa daugybė žmonių), nes už manęs įlipti laukė daugybė žmonių. Ketinau pažymėti kitame komposteryje autobuse, tačiau įlipusi pastebėjau, kad jų daugiau autobuse nėra!! Tėra vienas vienintelis komposteris - prie vairuotojo! Norėdama ištaisyti klaidą, ėjau į autobuso prieky, tačiau žmonės vis dar lipo...ir mane "pričiupo" kontrolierius, kaip važiuojančią be pažymėto bilieto!!!! Bet juk aš ketinau jį žymėti, ir ėjau tai padaryti - ištaisyti klaidą! Kartoju, žmonės vis dar lipo ir autobusas nebuvo pradėjęs važiuoti - tad išeina, kad aš net nepradėjau kelionės!!!...
Kontrolierius atėmė bilietą, liepė surasti lengvatą patvirtinantį studento pažymėjimą ir išrašė 80Lt bauda!!!!
Jaučiuosi nubausta neteisingai, nes neturėjau ketinimų važiuoti taip vadinamu "zuikiu"...
Ką šiuo atveju turėčiau daryti, kur kreiptis??
Ar yra koks dienų terminas, nustatytas keleiviams susipažinti su nauja tvarka, o kontrolieriams neleidžiantis bausti?
(Esu iš Panevėžio miesto, ten anksčiau įvesta ši tvarka - įlipimas per priekines duris, vairuotojas - kontrolierius, tačiau yra galimybė pažymėti bilietą ir pačiame autobuse!! Iš kur galėjau žinoti, kad Vilniaus autobuse komposteris tėra vienintelis.)
Ar praėjusi pro vairuotoją ir nepažymėjusi - jau esu baudžiama???

Edita Petrauskaite

2010-09-24 penktadienis 10:00:34

Laba diena,
Taikydami administracinę atsakomybę kontrolieriai turėtų vadovautis ne normomis, bet ir savo morale. Vartotojas, norėdamas išvengti tokių problemų, turėtų pasirūpinti važiavimo bilietais iš anksto arba nedelsiant, įlipęs į transporto priemonę. Jeigu manote, jog buvote nusbausta neteisingai, patariame susisiekti su patikrinimą vykdžiusia tarnyba, gal pavyks surasti tinkamą sprendimą. Kitu atveju, sprendimas galėtų būti skundžiamas Administracinių ginčų komisijai.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Gediminas Makselis

2012-01-24 antradienis 10:30:38

ATPK 272 i aministracine atsakomybe, traukiamas asmuo turi teise duoti paaiskinimus, kad jis duotu teisingus paaiskinismus turi susipazinti su bylos medziaga ir i byla surinktais irodymais, ATPK nustato mums ta teise ne pareigunams, ATPK 256 irodymai yra tokie , filmuota medziaga , foto nuotrauka, liudininku parodymai, ekspertu isvados, ir kiti dukomentai.

G.M.

Gediminas Makselis

2012-01-24 antradienis 10:40:50

kol pareigunas, nepateike savo tarnybinio pazymejimo suteikencio jam teise tikrinti bilietus, vartotojas , pilna teise turi nerodyti bilieto. ir be to kontrolierius yra viesasis asmuo jeigu matote, kad jusu teises yra pazeidziamos, pagal visuomenes informavimo istatyma galite ji filmuoti, kad pagristi savo nekaltuma, taip pat ATPK 272 jums suteikia teisia patiems rinkti irodymus i byla , kuri iskelta pries jus.. administracinen atsakomyben traukiamas asmuo, dar nera pazeidejas, jis tik traukiamas atsakomyben asmuo. pazeideju jis tampa, kai jam surasomas administraciniu teisiu pazeidimo protokolas, ir pateikiami irodymai kokiu pagrindu ir pagal kokias teisias jus esate traukiamas administracinen atsakomyben. irodymus renka, asmuo kuris turi teisia surasyti administraciniu teisiu pazeidimo protokola ir ji jums surase.

G.M.