LNVF / Skundų knyga / Kainos, akcijos / North Star klaidinanti reklama

North Star klaidinanti reklama

« 
Ankstesnė tema
|
|
Kita tema
 »

Norėdami dalyvauti forume, turite prisijungti

Autorius Žinutė

Internautas LT

2009-04-22 trečiadienis 05:57:41

Prašyčiau atkreipti dėmesį į šiuo metu aktyvią reklaminę kompaniją vykdančią bendrovę "North Star" (www.nstar.lt), kuri savo reklamose (pvz. reklaminiuose skydeliuose Delfi.lt, Alfa.lt ir kt.) nurodo tokias būtų kainas:

1 kamb. 150 000 Lt
2 kamb. 210 000 Lt
3 kamb. 300 000 Lt

Nuėjus į jų tinkalpį www.nstar.lt matyti, kad tokių kainų iš tikrųjų nėra, pvz., pigiausias 2 kamb. butas kainuoja apie 270 000 Lt. Jei tokia kaina buvo parduotas tik vienas ar keli butai, argi neturėtų reklamoje ir būti nurodyta, kad kaina yra "nuo" tokios sumos, kaip daroma visose kitose reklamose? Nejaugi nekilnojamojo turto vystytojams keliami kitokie reikalavimai reklamai ir jie gali meluoti vartotojams, taip kaip melavo iki šiol kelis metus, kad būstų kainos niekada nesumažės, o tik kils?

Ausra Karvelyte

2009-04-23 ketvirtadienis 10:46:59

Laba diena,
LR reklamos įstatymas numato, kad klaidinanti reklama - reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti.
Kai sprendžiama, ar reklama yra klaidinanti, atsižvelgiama į jos teisingumo, išsamumo ir pateikimo kriterijus, t.y. ar reklamoje pateikiami teiginiai yra neteisingi, jeigu reklamos davėjas negali pagrįsti šių teiginių teisingumo jos naudojimo metu. Ar pakanka reklamoje pateikiamų teiginių teisingumą pagrindžiančių duomenų, sprendžiama atsižvelgiant į kiekvieną konkretų atvejį. Pateikiamų teiginių teisingumą pagrindžiančiais duomenimis nepripažįstami liudijimai ir rekomendacijos asmenų, kurių kompetencija nėra susijusi su pateikiamos informacijos turiniu;
Šiuo atveju ši įmonė aiškiai pažeidė teisės aktus reglamentuojančius reklamą, kadangi nurodo klaidinančią butų kainą. Todėl Jums reikia kreiptis į Konkurencijos tarybą, kuri kontroliuoja ar reklama nėra klaidinanti Taryba gavusi Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį, Konkurencijos įstatymo nustatyta tvarka laikinai, kol bus priimtas galutinis Konkurencijos tarybos sprendimas, gali uždrausti skleisti reklamą, jeigu yra pakankamai duomenų, kad paskleista ar numatoma paskleisti reklama gali būti pripažinta klaidinančia ar neleidžiama lyginamąja ir padarytų kitiems asmenims ar visuomenės interesams esminės žalos ar susidarytų nepataisomos pasekmės;
LR Konkurencijos tarybos adresas:
Valstybės biudžetinė įstaiga
A.Vienuolio g. 8
Vilnius LT-01104
Kodas juridinių asmenų
registre 8866819
Tel./ faks. (8 5) 212 6492
El. p. tarnyba@konkuren.lt