LNVF / Naujienos / 2006 03 26 Vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsisako vykdyti Teisės į informaciją įstatymą

2006 03 26 Vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsisako vykdyti Teisės į informaciją įstatymą

Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba kategoriškai atsisako vykdyti šio įstatymo nuostatas.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos ir Lietuvos vartotojų instituto vadovai, nesulaukę prašomos informacijos, patys atvyko į Taryba dėl dokumentų kopijų. Deja, buvo leista tik susipažinti su vienu iš prašomų dokumentų, kuris buvo pateiktas anglų kalba bei kategoriškai, nenurodę jokios priežasties, atsisakė padaryti dokumentų kopijas.

Vartotojų organizacijos yra susirūpinusios, kad Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba kategoriškai atsisako vykdyti kai kurias Teisės gauti informaciją iš valstybės įstaigų įstatymo nuostatas:

- informaciją pateikia ne tuo būdu, kurio pageidauja patys vartotojai, bet tuo būdu, kuris yra patogus pačiai informacijos teikėjai – Nacionalinei vartotojų teisių apsaugos tarybai,

- visai atsisako pateikti informaciją, klaidingai teigiant, jog nieko nežino apie dokumentų buvimą,

- informacija pateikiama anglų kalba, nors įstatyme numatyta, kad informacija

pateikiama lietuvių kalba. Visiškai nesuprantama, kaip pareiškėjui, nemokančiam anglų kalbos valstybinė įstaiga atsisako duoti tokio dokumento kopiją ir leidžia jį tik persirašyti?! Ar čia nepažeidžiamas ne tik įstatymas, bet ir žmogaus teisės?

Kaip tada Vartotojų taryboje elgiamasi su eiliniu vartotojų? Ar rūpi jo asmeniniai interesai šiai valstybinei institucijai, jei ji, nepaisant labai aktyvios šios įstaigos kritikos ir toliau nekeičia savo darbo stiliaus?

Vartotojų organizacijos pasiteiravo Teisingumo ministerijos pozicijos dėl jai pavaldžios institucijos piktybiško įstatymų ignoravimo. Teisingumo ministerijos sekretorius P.Koverovas pripažino, kad tokie Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos veiksmai yra netoleruotini ir pažadėjo imtis priemonių, kad tokia „bendradarbiavimo“ tarp Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos bei vartotojų organizacijų „tradicija“ turi iš esmės keistis ir Teisingumo ministerija ateityje to sieks.

Deja, ir praėjus mėnesiui nuo šio įvykio Taryba nepateikia prašomo dokumento, todėl jau nebe pirmą kartą Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra priversta kreiptis į Valstybinę administracinių ginčų komisiją.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31