LNVF / Naujienos / 2006 12 06 LIETUVOS NACIONALINĖ VARTOTOJŲ FEDERACIJA RAGINA VARTOTOJUS GINTI SAVO TEISES

2006 12 06 LIETUVOS NACIONALINĖ VARTOTOJŲ FEDERACIJA RAGINA VARTOTOJUS GINTI SAVO TEISES

„Nors oficialiosios tarnybos oficialiai patvirtino, kad nukentėjusių nuo salmonėlėmis užkrėsto RIMI prekybos centre pirkto maisto buvo beveik trys dešimtys, tačiau viešai apie tai išdrįso kalbėti tik keletas“, - sakė Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Pasak prezidentės, Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra pasiruošusi visiems vartotojams suteikti informaciją apie vartotojų teisių gynimo būdus, teikti teisines konsultacijas dėl žalos atlyginimo.

„Tiek pats apsinuodijimo faktas, tiek prekybos tinklo RIMI pozicija pašalinti jų veiklą kritikavusį leidinį iš prekybos rodo, jog prekybininkai nėra pasirengę geranoriškai spręsti problemas, todėl rekomenduojame visiems nukentėjusiems teismuose ginti savo teises“, - sakė p. Alvita Armanavičienė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2006 m. lapkričio 23 d. gavo Vilniaus visuomenės sveikatos centro pranešimą, kad lapkričio 21-22 dienomis užregistruoti 9 ūmine žarnyno infekcija susirgę ligoniai. Susirgę žmonės apklausos metu teigė, kad valgė UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centre (Savanorių pr. 16, Vilnius) pirktas lietuviškas salotas (baltą mišrainę). Kai kurie iš susirgusiųjų valgė ir kitų prekybos centro kulinarijos ceche gamintų produktų. Visi 9 ligoniai hospitalizuoti.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai prekybos centre UAB „Rimi Lietuva“ (Savanorių pr. 16, Vilnius) atlikto patikrinimo metu atrinko tyrimams maisto, plovinių nuo aplinkos bei darbuotojų rankų mėginius. Pagal Nacionalinės veterinarijos laboratorijos tyrimus, šios prekybos įmonės kulinarijos ceche iš pagamintų naminių ir pikantiškų salotų išskirta Salmonella enteritidis. Iš 12 kulinarijos cecho darbuotojų pasėlių, paimtų nuo rankų, 5 atvejais išaugintas Staphylococcus aureus, iš 8 plovinių, paimtų nuo aplinkos paviršių, Staphylococcus aureus išaugo nuo pagamintos produkcijos pjaustymo peilių, nuo daržovių pjaustymo lentos. Nuo daržovių pjaustymo lentos taip pat išskirta Salmonella enteritidis. Virėjai ir pagalbinei darbuotojai iš pasėlio išskirtas Salmonella enteritidis sukėlėjas.

Kontaktinė informacija
tel.2615929
federacija@vartotojai.eu, alvita@takas.lt

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31