LNVF / Naujienos / 2007 05 23 Vartotojai piktinasi nežabojamu rūkymu viešose vietose

2007 05 23 Vartotojai piktinasi nežabojamu rūkymu viešose vietose

Praeivius glumina rūkančių moksleivių būriai šalia mokyklų. Vartotojų federacija susilaukia nemažai skundų nuo miestiečių, kurie buvo priversti laukti troleibuso ar autobuso lietuje, kadangi stotelėse būdavo rūkoma.
Leidimas rūkyti kavinėse ir restoranuose nesuderinamas su viešai keliamu tikslu užtikrinti didesnį gimstamumą šalyje. Daugelis vaiko besilaukiančių motinų bei šeimų su vaikais nesilanko kavinėse dėl to, kad tada jie būtų priversti kvėpuoti tabako dūmų užterštą orą.
Vartotojus stebina nepagrįstas kavinių atstovų susirūpinimas dėl investicijų į ventiliacijos sistemas atsipirkimo. Vartotojų federacijos ekspertų duomenimis cigarečių pardavimas baruose nepadengia nors kiek reikšmingesnės investicijų į ventiliaciją dalies.
Verslo planuose paprastai numatomas investicijų atsipirkimas iš alkoholinių gėrimų pardavimo. Uždraudus rūkyti alkoholinių gėrimų parduodama ne mažiau, tuo tarpu ventiliacija būtina ir kavinei ar klubui, kuriame nėra rūkoma.
Svarbu kuo greičiau uždrausti rūkymą jaunimo susibūrimo vietose, kadangi toks rūkymas ypač skatina šios priklausomybės ligos plitimą jaunimo tarpe bei didina kenčiančių nuo pasyvaus rūkymo skaičių.
Ilgalaikė pasekmė – visuomenės reprodukcinės sveikatos blogėjimas. Be to, šalis dar daug metų patirs nuostolį dėl darbingo amžiaus asmenų mirčių bei išlaidas ypač brangiam kai kurių rūkymo sukeliamų ligų gydymui.
Vieninteliai suinteresuoti rūkymo ribojimo atidėliojimu yra šio legalaus narkotiko gamintojai bei platintojai. Manome, kad pastarieji gali būti investavę nemažas lėšas į valstybės institucijų spaudimą bei viešai pateikiamos informacijos iškreipimą.
Vartotojų federacija siūlo, kad draudimas rūkyti viešose vietose turėtų įsigalioti ne vėliau, kaip po mėnesio nuo tokio nutarimo priėmimo.
Atidėliodama rūkymo apribojimą valstybė tampa atsakinga už nuo pasyvaus rūkymo nukenčiančius asmenis ir už į rūkymą įtraukiamą jaunimą.
--
Mykolas Okulič-Kazarinas, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos Taryba
+370 63 33 84 84 (bitė)
+370 69 85 11 44 (omni)

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31