LNVF / Naujienos / 2007 10 24 Teisingumo ministras siekia įgyvendinti ES Konkurencijos politiką liberalių paslaugų sektoriuje

2007 10 24 Teisingumo ministras siekia įgyvendinti ES Konkurencijos politiką liberalių paslaugų sektoriuje

Europos Komisijos Konkurencijos departamentas atkreipė dėmesį, jog „paslaugų sektorius, siekiantis 54% BVP yra pagrindinis ES ekonomikos augimo variklis ir profesinės paslaugos, esančios šio sektoriaus dalimi, stabdo produktyvumą bei ekonomikos augimą. Mažesni šių paslaugų apribojimai skatintų konkurencinius santykius šioje srityje, suteikdami verslininkams bei vartotojams daugiau konkurentabilių paslaugų“.

Europos Komisija, atlikusi tyrimą**, kuriuo siekiama įvertinti konkurencines sąlygas tarp teisininkų, notarų, auditorių, architektų, inžinierių ir farmacininkų, priėjo išvados, jog esantys kainų, reklamos bei kiti apribojimai ypatingai blogina vartotojų ekonominę padėtį.

Danijos, Airijos, Olandijos, Suomijos ir JK konkurencijos tarnybos jau pradėjo vykdyti liberalių paslaugų sektoriaus reformos programas. Sąžiningos prekybos tarnyba Anglijoje sėkmingai vykdo politiką, kuria liberalios profesijos įpareigojamos tarnauti ne savo, bet jų paslaugų vartotojų interesams.

Europos vartotojų organizacijų asociacijos (BEUC) direktorius Jim Murray atkreipė dėmesį į keletą pagrindinių principų, kurie turėtų formuoti profesinių paslaugų politiką:

- Profesiniai apribojimai turi būti aiškiai ir įtikinamai pateisinami bei negali remtis neaiškiomis vartotojų ar viešojo intereso gynimo prielaidomis;

- Profesiniai standartai ir kodeksai negali būti efektyviai įgyvendinami tik pačių profesinių paslaugų atstovų;

- Būtinas paslaugų kainų skaidrumas. Informacija apie paslaugų kainas turi būti prieinama visada ir visur: laukimo kambariuose, interneto puslapiuose, pagal užklausimą ir t.t.;

- Nepriklausomos ginčų procedūros ir žalos atlyginimas turi būti visuotinas ir lengvai prieinamas.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija apgailestauja, kad ši iniciatyva susiduria su stipriu suinteresuotų bei įtakingų asmenų pasipriešinimu, tačiau tikisi, kad Teisingumo ministro P.Baguškos gerus ketinimus reformuoti liberalių profesijų sektorių parems ne tik vartotojų organizacijos, bet ir Konkurencijos tarnyba bei Notarų rūmai.

** Pilna tyrimo ataskaita – http://europa.eu.int/comm/competition/antitrust/legislation/#liberal

Lietuvos vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31