LNVF / Naujienos / 2008 02 02 Prezidentas prašomas apginti vartotojų interesus

2008 02 02 Prezidentas prašomas apginti vartotojų interesus

Liberalų ir centro sąjungos (LICS) pirmininkas Artūras Zuokas reaguodamas į Seimo priimtas Atominės elektrinės įstatymo pataisas kreipėsi su prašymu į Prezidentą Valdą Adamkų vetuoti šiuos teisės aktus.

Tikimasi, kad Prezidentas, būdamas visuomenės interesų gynėju, negalės pritarti tam, kad pagrindinis steigiamo nacionalinio investuotojo veiklos tikslas, kurį Seimas įtvirtino įstatyme yra ,,siekti naudos sau ir visiems savo akcininkams”.

LICS įsitikinimu, tokios strateginės, absoliučiai visus šalies gyventojus paliesiančios bendrovės veiklos tikslas turi atspindėti Lietuvos valstybės ir gyventojų teisėtus ir pagrįstus lūkesčius, kad visuomeninis turtas turi būti naudojamas sąžiningai ir teisingai, taip kaip ir numato LR Konstitucijos 46 straipsnis: ,,ūkinė veikla valstybėje turi būti reguliuojama, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei”.

Deja, šiandien priimtame įstatyme praktiškai nėra ne kartą viešai išsakytų Prezidento nacionaliniam investuotojui keliamų tikslų - naujos atominės elektrinės statybą bei elektros jungtis su Švedijos Karalyste ir Lenkijos Respublika, įgyvendinimą garantuosiančių nuostatų. Seimo palaiminimu naujai steigiama bendrovė “LEO LT” neprisiima jokių įsipareigojimų bei nesuteikia jokių garantijų, kad Lietuvos strateginis tikslas – energetinė nepriklausomybė, statant naują atominę elektrinę bei elektros jungtis - bus įgyvendintas.

Dabartinės neskaidrios atominės elektrinės pataisos atsiradusios dėl valstybės nesugebėjimo tinkamai derėtis su privačiu investuotoju pažeidžia Lietuvos žmonių interesus, LR Konstituciją, Europos sąjungos teisę bei galiojančius LR įstatymus ir de facto privatizuoja Lietuvos energetikos ūkį”.

Liberalcentristų lyderis taip pat mano, jog Seimo priimtas įstatymas neužtikrina tinkamo viešo intereso atstovavimo, skaidraus nacionalinio investuotojo sukūrimo ir efektyvios bei teisėtos jo būsimos veiklos, todėl nuoširdžiai viliasi, kad prezidentas apgins valstybės ir visuomenės interesus bei grąžins Atominės elektrinės įstatymą Seimui tobulinti.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31