LNVF / Naujienos / 2008 04 24 Atostogų paketai: kelionės draudimo siurprizai

2008 04 24 Atostogų paketai: kelionės draudimo siurprizai

Dvi kojas susilaužiusios turistės

Iš kelionių ne visuomet grįžtame sveiki

Išvykų paketus kasmet įsigyja milijonai keliautojų. Deja, kelionę kartais gali nutraukti nemalonūs nelaimingi atsitikimai. Europos Parlamento Vidaus rinkos komitetas užsakė išsamų tyrimą dėl pagalbos bei draudiminės atsakomybės keliaujant su organizuotų išvykų paketais atvejais. Dabartinių 1990 m. direktyvos dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų nuostatų nepakanka, todėl ją būtina atnaujinti, teigiama tyrimo išvadose.

Tyrimas, Vidaus rinkos komiteto nariams pristatytas 2008 m. balandžio 1 d., turėtų palengvinti šios direktyvos bei kitų vartotojus ginančių teisės aktų peržiūros procesą. Pasak tyrimo išvadų, internetas ir pigūs skrydžiai sparčiai keičia kelionių rinkos veidą.
Milijonai keliautojų
Organizuotas keliones labiausiai mėgsta Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Olandijos ir Italijos piliečiai. 2004 m. vokiečiai įsigijo 25 mln., britai – 10 mln. kelionių paketų. Atostogų metu dažniausiai susižeidžiama vairuojant nepažįstamais keliais, nukenčiama dėl higienos standartų trūkumo ir besaikio alkoholio vartojimo.
Nepaisant minėtos direktyvos, ES lygmenyje neegzistuoja joks turistų saugumą apibrėžiantis teisinis instrumentas. 2007 m. spalį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad nėra teisinės priemonės, taikomos turizmo paslaugų saugumui. Priklausomai nuo ES valstybės, teismuose įrodymo pareiga gali tekti kelionės organizatoriui ar pačiam nukentėjusiajam.
Pateikti siūlymai
Kokios tyrimo dėl saugumo ir atsakomybės „paketinių kelionių“ metu išvados? Jose teigiama, kad naujojoje teisinėje bazėje atsakomybė už suteiktas paslaugas, kurorte įsigytas trumpas keliones bei čarterinius reisus vykdančių bendrovių saugumo pažeidimus tektų kelionės operatoriui. Taip pat siūloma nustatyti bazinius viešbučių saugumo standartus, o kelionių operatorius įpareigoti stebėti gamtos nelaimių, sveikatos ir terorizmo grėsmes šalyse, į kurias vežami turistai.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31