LNVF / Naujienos / 2008 10 14 Mieli kolegos ir bendraminčiai

2008 10 14 Mieli kolegos ir bendraminčiai

Mieli kolegos ir bendraminčiai,

Noriu jus visus pasveikinti su ilgai lauktu bendro darbo vaisiumi. Šiandien po ryte sekusio nusivylimo, kai neužteko seimo narių, kad būtų galima priimti įstatymo pataisas, meistriško Andriaus Kubiliaus pirmininkavimo dėka įvyko balsavimas ir Seimas priėmė LR Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuo Naujųjų metų uždraudė naktinę prekybą alkoholiu, numatė, kad alkoholiu nuo 2010 metų bus draudžiama prekiauti kioskuose, uždraudė vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus automobilių salonuose, uždraudė nepilnamečiams ne tik gerti bet ir turėti alkoholinius gėrimus ir už tai numatė administracinę atsakomybę. Be to Valstybės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai buvo sugrąžintos alkoholinių gėrimų reklamos žiniasklaidoje funkcijos, kurias iki šiol aplaidžiai vykdė Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuriai vadovauja susikompromitavęs ir alkoholio reklamos apribojimo istorijoje pagarsėjęs tarnybos vadovas F. Petrauskas.
Tie, kas buvote Seime ar stebėjote transliaciją internetu matėte, kad ryte, net ir raginami asmeniškai pirmininkavusio Č.Juršėno seimo nariai piktybiškai nesiregistravo balsavimui, tam, kad nebūtų priimtos pataisos. Net ir tuomet kai dėl kito įstatymo balsavimo užsiregistravo virš 90 seimo narių, A.Kubiliui paskelbus, kad yra kvorumas ir galima balsuoti dėl Alkoholio kontrolės įstatymo, daugiau kaip 20 seimo narių dingo iš salės ir nebeužsiregistravo, nors dar prieš minutę buvo savo vietose. Tačiau, kad ir koks buvo masiškas bėgimas nuo savo pareigos, balsų užteko ir salėje likę seimo nariai balsavo kaip niekad vieningai ir palaikė blaivybės idėjas. Manau, kad mūsų pareiga išsiaiškinti tuos "dingusius" seimo narius, ir tai nebus sunku padaryti peržiūrėjus balsavimų ir registracijų sąrašus. Manau, kad kitaip nei papirkimu tokio elgesio negalima pavadinti. Alkoholio gamintojai labai daug laiko praleido seime ir matyt paaukojo ne tik laiką, bet ir nemažą pinigų sumą, kad šitas seimas pataisų nepriimtų. Tą labai aiškiai leido suprasti ir vienas iš alkoholio gamintojų atstovų, savo interviu pabrėžęs, kad labai neatsakinga išeinančiam Seimui priiminėti tokius sprendimus. Ir dabar gamintojai visą Lietuvą gąsdina vos ne armagedonu, kuris mus ištiks kaip naktį nebegalėsime nusipirkti alkoholio. Dar liko LR Prezidento sprendimas, bet aš tikiuosi, kad prezidentas priims išmintingą sprendimą.
Todėl dar kartą noriu pasveikinti visus bendraminčius su didele pergale ir padėkoti visiems, kurie negailėjote savo laiko ir pastangų, kad tai įvyktų. Tai dar vienas įrodymas, kad atkakliai siekdami, savo tikslus galim pasiekti. Šie metai buvo labai sėkmingi visiems blaivybės šalininkams: apribota alkoholinių gėrimų reklama, kad ir nežymiai, bet padidinti alkoholio akcizai, dabar apribotas prekybos laikas yra didžiuliai pasiekimai, kurie tikiuosi suteiks jėgų dirbti toliau.
Taip pat noriu pasveikinti ir pasidžiaugti, kad net du Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos valdybos nariai: Linas Karalius ir Kazimieras Uoka pateko į Seimą. Nuoširdžiai juos abu sveikinu ir tikiuosi, kad seime jie nepamirš mūsų idėjų.
Tai, kad vienintelė į savo rinkiminę programą įtraukusi alkoholio mažinimo priemones Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo daugiausiai vietų seime taip pat labai gera žinia. Į Seimą pateko ir svarbiausi šios kadencijos blaivybės įdėjų įgyvendintojai seime Antanas Matulas, bei nuolat Ekonomikos komitete blaivybės idėjas gynusi socialdemokratė Birutė Vėsaitė. Gal šie pasirinkimai bent iš dalies reiškia, kad dalis visuomenės pradeda vertinti ne šūkius, o realiai nuveiktus darbus. Tai taip pat džiugina.
Taigi dar kartą dėkoju jums visiems už visas jūsų pastangas ir už tai, kad pusiaukelėje nenuleidote rankų.

Aurelijus Veryga

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31