LNVF / Naujienos / 2008 10 15 Šiandien - atsakingo vartojimo diena

2008 10 15 Šiandien - atsakingo vartojimo diena

Švietimas – tai raktas į atsakingą ateitį

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija remia globalinį vartotojų judėjimą dėl atsakingo vartojimo ugdymo. 2008 metų spalio 15 d. vartotojų organizacijos visame pasaulyje prašys savo šalių vyriausybių paremti bei įgyvendinti Jungtinių Tautų Organizacijos išleistas Atsakingo vartojimo švietimo gaires. Šią dieną nuspręsta paskirti pasauliniam vartotojų judėjimui, įgalinant net jauniausiuosius vartotojus priimti atsakingus sprendimus.

Kaip pažymima Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programoje (toliau UNEP) „Čia ir Dabar: vartokime atsakingai“, atsakingti vartotojų sprendimai yra esminiai norint vystyti socialinę bei aplinkos apsaugą. „Čia ir Dabar“ gaires suformulavo UNEP ir jas netrukus parėmė Italijos vyriausybė.

Atsakingo vartojimo tema yra viena pagrindinių Jungtinių Tautų šį dešimtmetį, todėl Consumers International organizacija prašo savo narių vartotojų organizacijų visame pasaulyje, skatinti Aplinkos ministerijas paremti minėtų gairių įgyvendinimą bei Švietimo ministerijų įtraukti pastarąsias į formaliojo švietimo programas. Consumers International yra vienintelė organizacija vykdanti pasaulinio masto kampanijas tam, kad vartotojų balsas būtų išgirstas. Minėtina, jog ją sudaro 220 narių organizacijų iš 115 šalių (Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra viena iš organizacijos narių – aut.past).

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija jau išsiuntė formalius laiškus LR Švietimo ir mokslo ministerijai bei LR Aplinkos ministerijai ir netrukus gavo atsakymus, jog mūsų šalies atsakingos institucijos geranoriškai sutinka bendradarbiauti su tarptautinėmis organizacijomis bei atsakingo vartojimo aktualijas mano esant vienomis svarbiausių šių dienų visuomenės gyvenime.

Consumer International prezidentas Samuel Ochieng akcentuoja: „Pasaulis pripažins atsakingų pasirinkimų poreikį, jeigu bus norima patenkinti visuotinio vystymosi siekius, užtikrinti tinkamą ir gražią ateitį jaunajai kartai. Vartotojai, vyriausybės bei prekybininkai privalo prisiimti atsakomybę bei nuosekliai mokyti jaunąsias kartas apie atsakingo vartojimo praktikas taip, laikui bėgant, realizuojant šią atsakomybės formą.“

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra įsitikinusi, jog atsakingas vartojimas ne tik galėtų įtakoti ekonominę situaciją Lietuvoje, bet ir skatinti aplinkos apsaugos problemų savaiminį išsisprendimą. Organizacija siekia ne tik skatinti vartotojus žengti žingsnius atsakingo vartojimo link, bet ir sąvoką „vartojimas“ keisti kita, pabrėžiančia ne vartojimo svarbą, o būtinybę.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31