LNVF / Naujienos / 2008 11 12 Daugiau nei pusė metrologų tirtų skundų pasitvirtino

2008 11 12 Daugiau nei pusė metrologų tirtų skundų pasitvirtino

Per 10 šių metų mėnesių Lietuvos metrologijos inspekcija (LMI) atliko 93 patikrinimus pagal vartotojų skundus dėl įvairių matavimo priemonių bei prekių kiekio. 53 skundai (57 proc.) pasitvirtino – nustatyta pažeidimų, apginti vartotojai nuo neteisingų matavimų padarinių. Vartotojai skundėsi dėl įvadinių šilumos, elektros energijos, buitinių šalto bei karšto vandens skaitiklių, svarstyklių, taksometro, kitų matavimo priemonių, taip pat dėl sušaldytos žuvies grynosios masės, balionuose dujų kiekio, kolonėlėse dozuojamo benzino, automobilinių suskystintų dujų kiekio, kitų fasuotų ne maisto ir maisto gaminių kiekio.

Padaugėjo skundų, kai ant fasuotų prekių pakuočių ar jų etiketėse yra nurodyta produkto grynoji masė su leistinu nuokrypiu, tačiau pardavėjai dar kartą pasveria ir į produkto kainą įskaičiuoja pakuotės masę. Anot Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininko pavaduotojos Natalijos Bražunienės, taip tarsi padidinamas parduodamos prekės kiekis ir apgaunamas vartotojas. Todėl vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jei ant fasuotų prekių pakuočių ar jų etiketėse yra nurodyta produkto grynoji masė su leistinu nuokrypiu, jos parduodant papildomai neturi būti sveriamos. O kilus įtarimų dėl fasuotos ar sveriamos prekės kiekio, vartotojas gali pasinaudoti kontrolinėmis svarstyklėmis, jeigu jos prekybos centre įrengtos, taip pat kreiptis į Lietuvos metrologijos inspekciją dėl prekės kiekio pažeidimo.

Skundžiamasi ir dėl netinkamų naudoti svarstyklių ar sukčiavimo turgavietėse. LMI viršininko pavaduotoja N. Bražunienė pataria perkantiems turgavietėse atkreipti dėmesį į prekeivių naudojamas svarstykles. Jos turi būti metrologiškai patikrintos, t. y. turėti galiojantį patikros lipduką, būti techniškai tvarkingos, jų rodyklė turi būti nustatyta ties nuliu, be to, svarstyklės turi būti įrengtos taip, kad pirkėjas gerai matytų ir jas, ir jų rodmenis. Pasitikrinti, ar teisingai buvo pasverti nupirkti produktai, pirkėjas gali naudodamas turgavietėje įrengtas kontrolines svarstykles.

Pasitaiko, kad skundai būna pavėluoti, nes vartotojai kreipiasi į Inspekciją tik po to, kai jų naudojami elektros energijos, vandens skaitikliai buvo nuimti ir tiekėjų išsivežti, ir jie gauna neigiamas išvadas, o tiekėjai priskaičiuoja sumokėti didelius mokesčius už elektros energiją, vandenį. Kartais ginčai pasiekia teismus. Šiais atvejais, neturint informacijos apie skaitiklio tuometinę būklę, inspektoriams nepavyksta nustatyti tiesioginių kaltininkų dėl jo gedimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Labai svarbu, kad į Inspekciją būtų kreipiamasi prieš nuimant skaitiklį, kad pareigūnai galėtų apžiūrėti vietoje ir dalyvauti jį nuimant, inicijuojant jo patikrą ar ekspertizę, – ypač tada, kai vartotojai apkaltinami dėl plombų pažeidimo ar įsikišimo į skaitiklio mechanizmą klastojant rodmenis.

Lietuvos metrologijos inspekcija, kaip teisinės metrologinės priežiūros institucija, vykdo visų gaminamų ir importuojamų fasuotų prekių kiekio, teisinio reglamentavimo srityse naudojamų matavimo priemonių atitikties teisinės metrologijos reikalavimams kontrolę, siekia apginti vartotojus nuo neteisingų matavimų padarinių ir užtikrinti vienodas sąlygas gamintojams konkuruoti.

Daugiau informacijos:

Margarita Gaubytė

Lietuvos metrologijos inspekcijos

Kanceliarijos skyriaus vyriaus. specialistė

tel. (8 5) 212 2487, mob. 8 686 35 020

el. p. margarita.gaubyte@metrinsp.lt

www.metrinsp.lt

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31