LNVF / Naujienos / 2008 12 04 Toliau diskutuojama apie smulkaus verslo kaime skatinimą

2008 12 04 Toliau diskutuojama apie smulkaus verslo kaime skatinimą

Šiandien Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko susitikimas dėl tolesnio sąlygų gerinimo ūkininkams ir prekiautojams, norintiems mažais kiekiais parduoti maisto produktus tiesiogiai vartotojui.

Susitikime dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas, direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė, „Tatulos“ programos direktorius Almonas Gutkauskas, Žemės ūkio rūmų atstovas Mindaugas Maciulevičius, VMVT specialistai.

„Globalizacija daro įtaką nacionalinių savitumų nykimui, o juos atgaivinti gali tik istoriškai susiklosčiusios tradicijos ir atskiriems regionams būdingi verslai. Šie pasitarimai yra tolesnių žingsnių ir pozicijų derinimas, visapusiškai skatinant smulkųjį verslą tarp kaimo žmonių. VMVT toliau stengiasi mažinti administracinę naštą, paprastina galiojančius reikalavimus smulkiesiems ūkininkams, kad būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos realizuoti turgavietėse ar kitose prekybos vietose savo ūkiuose išaugintus ar pagamintus maisto produktus. Tačiau minimaliausių reikalavimų turi būti paisoma, ūkininkai taip pat turi ugdyti atsakomybę už pateikiamų produktų kokybę, kelti higienos kultūrą – tik taip bus įmanoma pasiekti abipusį pasitikėjimą tarp gamintojo ir vartotojo, – teigė VMVT direktorius Kazimieras Lukauskas.

Susitikimo metu buvo pritarta VMVT parengtų reikalavimų prekiautojams, tiekiantiems negyvūninį maistą tiesiogiai galutiniam vartotojui laikinose prekyvietėse projektui.

Bendru sutarimu buvo prieita prie išvados, kad smulkieji ūkininkai savo užaugintus ar pagamintus maisto produktus palankiausiomis sąlygomis galėtų realizuoti steigiant naujas turgavietes ar organizuojant muges. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik šimtas turgaviečių, tačiau jose vyrauja prekyba pigiomis importinėmis prekėmis. Todėl siekiant atstatyti vartotojų pasitikėjimą prekyba turguose, būtina kurti juos naujai, akcentuojant, kad būtų prekiaujama tik lietuviškais ar tik ekologiškais maisto produktais. Tačiau šioms turgavietėms būtų privaloma laikytis deklaruojamų nuostatų, kontroliuoti, kad į jas neprasiskverbtų užsienietiškos produkcijos perpardavinėtojai.

Taip pat diskutuota apie tai, kad apskrityse, rajonuose ūkininkai galėtų kooperuotis, burtis į naujus ūkininkų turgus, kuriuose būtų prekiaujama išskirtinai tik jų ūkiuose užaugintais vaisiais, daržovėmis ar pagamintais pieno ir mėsos produktais.

Nuspręsta kitą susitikimą organizuoti po savaitės, pasikviečiant kartu dalyvauti Savivaldybių asociacijos atstovus.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31