LNVF / Naujienos / 2008 12 20 Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas

2008 12 20 Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas

2008 12 20 Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas

Gruodžio 18 d. Žemės ūkio ministerijoje bei Žemės ūkio rūmuose (Kaunas) vyko konferencijos „Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas“. Renginio tikslas – skatinti vidutinių ir smulkių šeimos ūkių savininkus užaugintą produkciją pardavinėti nedideliuose turgeliuose. Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukusiose konferencijose grįžti prie natūralių, ūkiuose pagamintų maisto produktų prekybos ir vartojimo kvietė Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius , Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų atstovai.

Lietuvoje šiuo metu veikia 101 turgavietė, kuriose dėl didelių mokesčių ūkininkai sudaro vos trečdalį (35 proc.) prekeivių. Didžiąją dalį veikiančių turgaviečių ploto nuomoja prekybininkai, kurie perpardavinėja vietinę ar iš kitų šalių atvežtą žemės ūkio produkciją.

„Skatinti smulkius ir vidutinius ūkininkus grįžti prie pamirštų natūralių, tradicinių žemės ūkio produktų gamybos ir prekybos – seniai brandinta idėja. Prekybos tinklams, kurie siūlo gausų, tačiau suvienodėjusio skonio maisto produktų asortimentą, ūkininkų turgeliai taptų rimtu konkurentu. Sudarius prekiniams ūkiams palankesnes sąlygas parduoti užaugintus produktus, tikimės ir pačių ūkininkų aktyvumo“, - kreipdamasis į konferencijos dalyvius sakė M. Kuklierius.

Remiantis šalies administracine struktūra, ūkininkų turgeliai kartą per savaitę galėtų būti organizuojami visose 546 seniūnijose. Tačiau tam reikia ne tik organizacinės paramos, bet ir pačių ūkininkų entuziazmo. Savo pagalbą, skatinant ir informuojant ūkininkus apie supaprastintas sąlygas nedideliuose turgeliuose prekiauti užauginta produkcija, konferencijoje siūlė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas bei Žemės ūkio rūmų atstovai.

Nedidelių, pačių gamybininkų parduodančių savus produktus turgelių ateitimi neabejoja ir Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė. Jai antrino bei patirtimi organizuojant ūkininkų turgelius konferencijoje dalijosi Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) tarybos pirmininkas Vidas Juodsnukis. Kauno pilies teritorijoje prieš porą mėnesių startavęs pirmasis šeštadieniais organizuojamas ūkininkų turgelis šiandien jau gali pasigirti atradęs nuolatinius pirkėjus. Čia siūloma įsigyti gana platus žemės ūkio produktų asortimentas: vaisiai, uogos, daržovės, medus, duonos ir pyrago, žuvies ir mėsos gaminiai, kaimiškas alus ir kt. Toks pat ūkininkų turgelis LŠŪS pastangomis sekmadieniais kauniečiams organizuojamas ir prie pramogų ir prekybos centro „Molas“. LŠŪS teigia, kad be turgelių organizavimo, ne mažiau svarbus yra ir pačių ūkininkų apmokymas tinkamai paruošti ir pateikti užaugintą produkciją vartotojui.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31