LNVF / Naujienos / 2012-11-25 Kiek vandens nusiperkame su šaldyta žuvimi?

2012-11-25 Kiek vandens nusiperkame su šaldyta žuvimi?

 

Daugiau skaitykite čia.

Perkant šaldytą žuvį neišvengiamai įsigyjama ir ledo. Tačiau prekybos centruose prie kainos rašomas tik bendrasis viso paketo svoris, o kai kurie gamintojai grynąjį žuvies svorį linkę nurodyti tik vos įžiūrimo dydžio šriftu. Tad kiek gi vandens nusiperkame su šaldyta žuvimi ir kokia yra tikroji kilogramo kaina?

Tyrimui pasirinktos trijų skirtingų firmų ir skirtingų rūšių žuvys. Įsigyta 1 kilogramo šaldytų pangasijų filė be odos pakuotė („Maxima“ pakuotė), 600 gramų ilgųjų jūrinių lydekų filė be odos („Viči“) ir 700 g aliaskinių rudagalvių menkių filė be odos („Nowaco“).

Ant „Maximos“ pakuotės aiškaus dydžio šriftu nurodytas bendrasis svoris ir grynasis žuvies svoris. „Viči“ šiuos duomenis nurodo vienodo dydžio, tačiau gerokai mažesniu šriftu, o šie duomenys užrašyti žemiau skaitmeninio kodo. „Nowaco“ pakuotės svorį nurodo prie pavadinimo, bet grynasis žuvies svoris nurodytas mažesniu šriftu kitoje eilutėje.

Visas tris pakuotes palikome dvylikai valandų lauko temperatūroje.

Po tiek laiko pangasijų filė buvo visiškai atšildyta. Paaiškėjo pakuotės nekokybiškumas. Didžioji ištirpusio ledo, virtusio vandeniu, dalis buvo ištekėjusi. Kitos dvi pakuotės atrodė beveik visiškai sandarios – skystis buvo jų viduje, o menkių filė dar net nebuvo visiškai atšilusi.

Pangasijų filė nebuvo tokia vandeninga, o kitų žuvų filė teko kiek nusausinti. Pasvėrus atšildytą žuvį paaiškėjo, kad kai kurių iš jų svoris gerokai skiriasi nuo nurodomo ant pakuotės.

Tyrimas buvo atliktas namų sąlygomis, naudojantis buitinėmis elektroninėmis svarstyklėmis.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31