LNVF / Naujienos / Apgintos „Go Planet Travel“ turistų teisės Administraciniame teisme

Apgintos „Go Planet Travel“ turistų teisės Administraciniame teisme

Apgintos „Go Planet Travel“  turistų teisės Administraciniame teisme

SPAUDOS PRANEŠIMAS

2016 03 07

Teismas nusprendė: Vyriausybė turės atlyginti žalą, kurią patyrė „Go Planet Travel“ vartotojai.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, kartu su Justo Vilio advokatų kontora, atstovaudama nukentėjusių nuo „Go Planet“ nemokumo vartotojų interesams, organizavo kreipimasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kuris 2016 m. kovo 03 d. nusprendė, kad atsakovas - Lietuvos valstybę atstovaujanti Ūkio ministerija padarė pakankamai rimtą ES teisės pažeidimą ir turi pilnai atlyginti turtinę žalą turistams, nukentėjusiems, dėl netinkamo, direktyvos „Dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų“, perkėlimo į Lietuvos teisės aktus, t.y. pilnai atlyginti nukentėjusių turistų, kurie kreipėsi į teismą, turtinę žalą.

Nors dalį žalos (166.980.20 Eur.) šiems vartotojams yra atlyginusios draudimo bendrovės ir kelionių agentūros, tačiau likusi didžioji žalos dalis yra neatlyginta. Teismas pažymėjo, jog šiuo atveju atsakomybė kyla atsakovei, nes ji, būdama atsakinga už tinkamą Europos Sąjungos teisės įgyvendinimą, nepasirūpino tinkamu Direktyvos įgyvendinimu ir nacionalinės teisės aktais neužtikrino, jog pareiškėjams būtų tinkamai ir laiku atlyginta jų patirta žala kelionių organizatoriui UAB „Go Planet Travel“ tapus nemokiam.

Prieš kreipdamąsi į Teismą Vartotojų federacija prašė LR Vyriausybės susitarti taikiai ir atlyginti fiziniams asmenims, kurie pagal 839 sutartis patyrė 518 634,72 Eur žalą.

 LR ūkio ministerija kreipėsi tarnybinės pagalbos į Europos teisės departamentą prie LR teisingumo ministerijos. Europos teisės departamentas 2015-03-31 atsakė, jog siekdami gauti žalos atlyginimą dėl UAB „Go Planet Travel“ nemokumo nukentėję asmenys visų pirma kompetentingame teisme turėtų įrodyti, jog Lietuvos valstybė pažeidė Direktyvos 90/314 7 straipsnį, kad pažeista nuostata yra tokio pobūdžio, jog ja asmenims yra suteikiamos teisės, kad pažeisdama tokią nuostatą valstybė akivaizdžiai ir dideliu mastu peržengė valdžios įgaliojimus.

Vyriausybei atsisakius taikiai susitarti, buvo kreiptąsi į minėtą teismą.

Lietuvos valstybę atstovaujanti Ūkio ministerija su skundu nesutiko ir prašė jį atmesti kaip nepagrįstą ir neatlyginti turistams nei turtinės, nei neturtinės žalos.

Teismui konstatavus faktą, kad Lietuvos valstybėje nustatytas teisinis reguliavimas aptariamu atveju neužtikrino Direktyvos tikslų, susijusių su turistų teisių apsauga kelionės organizatoriaus nemokumo atveju, nutarta asmenims, kurie kreipėsi į teismą, priteisti turtinės žalos atlyginimą.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija apgailestaudama, kad valstybės institucijos, turinčios ginti vartotojų teises buvo arba visiškai neveiksmingos, arba teisme kovojo prieš vartotojų interesą į teisėtą žalos atlyginimą, nes gynė valstybinių institucijų darbo broką pačių vartotojų/mokesčių mokėtojų pinigais.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31