LNVF / Naujienos / DUK: Byla prieš UAB "Go Planet Travel".

DUK: Byla prieš UAB "Go Planet Travel".

DUK: Byla prieš UAB "Go Planet Travel".

Gerbiamieji turizmo paslaugų vartotojai - turistai,

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (toliau - Federacija) dėkoja, kad atsiuntėte savo kelionės dokumentus, susijusius su UAB „Go Planet Travel“ nemokumu. Šiuo metu savo duomenis yra atsiuntę 52 asmenys, kurių kasdien daugėja.

Kadangi jūsų laiškuose yra klausimų, susijusių su tolesniu procesu rengiant grupės ieškinį dėl kelionių organizatoriui sumokėtų lėšų grąžinimo, visų jūsų žiniai pateikiame atsakymus ir preliminarų tolesnių veiksmų planą:

 
Kiek asmenų turi teikti ieškinį?

Minimalus reikalaujamas grupės narių skaičius yra 20. Pirmiausias Federacijos tikslas yra surinkti kuo daugiau vartotojų, prisijungsiančių prie grupės ieškinio.

Kada bus teikiamas ieškinys?

Grupės ieškinys bus teikiamas ne anksčiau kaip 2015 m. sausio 3 d., nes tik nuo 2015-01-01 įsigalioja grupės ieškinio įstatymas, jeigu iki šio termino Jūs būsite gavę draudimo išmokas–kompensacijas iš draudimo kompanijos. Turizmo departamento raštą apie Jums išmokamą sumą reikės pateikti Federacijai, kad būtų galima įvertinti neatgautų lėšų sumą.

 Kas bus atsakovas byloje?

Atsakovu bus traukiamos institucijos, neužtikrinusios, kad kelionių organizatoriaus nemokumo ar bankroto atveju būtų grąžinti visi vartotojų sumokėti pinigai, kaip reikalauja atitinkamos su turizmo sektoriumi susijusios Europos Sąjungos direktyvos.

 Ko bus ieškiniu siekiama?

Ieškiniu bus siekiama, kad asmenims – kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel” turistams būtų visiškai grąžinti už neįvykusią kelionę pinigai ir, jei tokių išlaidų buvo, repatriacijos (grįžimo atgal į Lietuvą) bei papildomos patirtos išlaidos bei suteiktų ir apmokėtų paslaugų kainų skirtumas (turistams, kurie buvo apgyvendinti 3 žvaigždučių viešbutyje vietoj apmokėtų 5 žvaigždučių viešbučio).

 
Ar bus ginami nuo kitų kelionių organizatorių nukentėję turistai?

Federacija, bendradarbiaudama su advokatų kontora „LEXTAL”, atstovaus tik nuo „Go Planet Travel” nukentėjusiai grupei. Dėl kitų kelionių organizatorių ir su jais susijusiais klausimais prašome kreiptis tiesiogiai į advokatų kontorą „LEXTAL” el. paštu info@lextal.lt.

Kiek tai kainuos?

Grupės interesams teisme atstovaus Federacija, tačiau, remiantis įstatymu, ji gali atstovauti tik savo narių interesams, todėl asmenys, nusprendę prisijungti prie grupės ieškinio, turės įstoti į Lietuvos nacionalinę vartotojų federaciją. Stojimas į Federaciją yra nemokamas, reikia tik užpildyti prašymą. Tačiau Federacija turės su šia byla susijusių išlaidų: ieškinio parengimas, administracinės išlaidos, žyminis mokestis, teisinės paslaugos ir pan., todėl bus renkamas mokestis, kuris sudarys 10% nuo neatgautos per Turizmo departamentą sumos.

Nukentėjau nuo „Go Planet Travel”. Ar į jus reikia kreiptis tik tada, kai bus išmokėtos draudimo išmokos? Gal jums yra žinoma kada bus jos sumokėtos, nes man tokios informacijos neteikia.

Turizmo departamentas nurodė, kad dokumentai bus renkami 3 mėn., tik po to bus skaičiuojamos kompensacijos ir kreiptasi į draudimo kompanijas – tai gali užtrukti 1-2 mėn. Tačiau į Federaciją siūlome kreiptis kuo anksčiau ir atsiųsti visus su kelione ir mokėjimais susijusius dokumentus. Federacija, gavusi dokumentus, kartu su advokatų kontora „LEXTAL” kaups duomenis ir analizuos informaciją. Surinkusi visus (įskaitant ir Turizmo departamento raštą Jums) dokumentus Federacija surengs konsultaciją-seminarą nukentėjusiems asmenims, kuriame detaliai bus paaiškintos ieškinio galimybės ir galimos pasekmės, po kurio turizmo paslaugų vartotojai – turistai gales galutinai apsispręsti dėl prisijungimo prie grupės ieškinio.

Veiksmų planas pasiruošusiems prisijungti prie grupės ieškinio:

  1. Atsiųsti Federacijai dokumentus, susijusius su neįvykusia kelione ir sumokėtais bei atgautais pinigais.
  2. Sekti informaciją, siunčiamą el. paštu ir interneto svetainėje www.vartotojuteises.lt;
  3. Pageidautina sudalyvauti vartotojų, nukentėjusių nuo UAB „Go Planet Travel”, susirinkime;
  4. Tapti federacijos nariu (nemokama); Daugiau informacijos rasite čia.
  5. Vėliau sumokėti atstovavimo teisme mokestį (paaiškinta aukščiau).

Asmenys, prisijungę prie grupės ieškinio, nuolat bus informuojami apie bylos eigą ir kitas naujienas.

Jei jums reikia papildomos informacijos – kreipkitės el. paštu goplanet@vartotojai.eu

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31