LNVF / Naujienos / Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

Toliau buvo vykdomi mokomojo projekto „Šiuolaikiniai energetikos sprendimai – pažangiam vartotojui“ renginiai. Surengti seminarai – diskusijos Druskininkuose (vasario 18 d.), Ukmergėje (vasario 19 d.) ir Trakuose (vasario 26 d.). Paskutiniame seminare be jau tradiciniais tapusių klausimų apie daugiabučių namų valdymą ir energetiką buvo nagrinėjamos gyventojams ypač aktualios šilumos kainų problemos. Pažymėtina, kad Trakų rajone šilumos kainos nuolat rikiuojasi tarp didžiausių šalyje. kas lemia dideles gyventojų išlaidas šildymui. Šia proga rajono laikraštis „Trakų žemė“ kovo 8 d. išspausdino Federacijos eksperto R.Zabarausko straipsnį „Kodėl neišnaudojamos galimybės mažinti šilumos kainas?“

                      Artimiausiu laiku numatoma surengti seminarus Utenoje ir Panevėžyje.

                      Federacijai įsigijus termovizines kameras, pradėti daugiabučių namų energetiniai tyrimai. Vilniuje pirmame etape nuodugniems tyrimams atrinkti 3 senos statybos daugiabučiai namai. Pagal iš anksto apsibrėžtą tyrimo metodiką jiems buvo surinkti išeities duomenys apie energijos suvartojimą, šildymo ir karšto vandens sistemų parametrus, padarytos termovizinės nuotraukos. Atlikus šių duomenų analizę, kiekvienam daugiabučiui bus parengtos išvados ir rekomendacijos – kokia priemones reikėtų įgyvendinti, kad iš esmės pagerėtų šių namų energetinis efektyvumas ir gyventojai už šildymą mokėtų mažiau.

termovisio-n2

                      Šioje termovizinėje nuotraukoje matyti dideli šilumos praradimai per rūsio sieną, ypač anroje iš kairės blokų eilėje, dėl ko galima įtarti padidintą tos eilės rūsio šildymą. Šis defektas charakteringas ankstesnių laikų statybai, kada į energijos nuostolius buvo kreipiama mažai dėmesio. Jei, siekiant geresnio mikroklimato butuose, buvo pasirūpinta šilumos išsaugojimu butuose - butų panelės  buvo gaminamos iš keramzitbetonio, kuris turi mažesnį laidumą šilumai negu paprastas betonas, tai šilumos išsaugojimas rūsiuose nebuvo svarbus ir jų statybai buvo naudojami paprasto betono blokai. Šiuo atveju reikia nedelsiant sumažinti rūsio šildymą, gal būt geriau izoliuojant jame esančius vamzdynus, o perspektyvoje – iš lauko apšiltinti rūsio sienas.

                      Tęsiant projektą, numatyta į tyrimus įtraukti daugiau daugiabučių namų – apie dvi-tris dešimtis. Jiems bus atlikti energetiniai tyrimai pagal supaprastintą metodiką, kas įgalins suformuoti pagrindines ir neatidėliotinai reikalingas įgyvendinti priemones. Namų savininkams tai bus svarbi informacija, padedanti priimti sprendimus dėl namų modernizavimo.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31