LNVF / Naujienos / Penkis metus tesęsis teismų maratonas baigėsi pergale

Penkis metus tesęsis teismų maratonas baigėsi pergale

Penkis metus tesęsis teismų maratonas baigėsi pergale

Dėl to Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija su šilumos vartotojais Juozu Imbrasu ir Broniumi Cicėnu 2011 m. sausio 14d. apskundė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl nustatytos nepagrįstai didelės bazinės šilumos kainos UAB“ Vilniaus energija“ panaikinimo.

Pareiškėjai prašyme teismui pateikė skaičiavimus,kad Kainų komisija nepagrįstai nustatė padidintas šilumos kainos pastoviąsias sąnaudas (darbo užmokesčio, nusidėvėjimo (amortizacijos ), remonto ir priežiūros, pelno, veiklos, teisinių paslaugų ir kt.) 72,4 milj. Lt. (20,9 milj.Eur.) sumai.

Skunde nebuvo teismo prašoma nagrinėti kuro (dujos, biokuras) pirkimo kainų pagrįstumo, kadangi tai atskiros bylos,kurias tiria FNTT ir prokuratūra.

Teismas savo nutartimi priėmė skundą nagrinėti iš esmės. Skundo nagrinėjimas teisme užsitęsė beveik 5 metus. Teismo pavedimu buvo parinkti ekspertai,kurie atliko bazinės šilumos kainos pagrįstumo ekspertizę. Teismo pasirinktas UAB Ambrazaičio audito biuras ekspertizę užbaigė tik 2015 m. sausio 9 d.ir pateikė teismui ekspertizės aktą.

Bazinės šilumos kainos nustatymo ekspertizės akte nurodoma,kad šilumos kainos dedamosios yra apskaičiuotos neteisingai, pabrėžta, kad „ Vilniaus energija“ Kainų komisijai teikė apgaulingas licencijuotos veiklos sąnaudų ataskaitas,manipuliavo finansiniais dokumentais,tačiau šios apgaulės Komisija nepastebėjo,kadangi šių ataskaitų neanalizavo,nors tokia prievolė jai numatyta teisės aktuose.

Šių metų gruodžio 11 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos priimtus 2010.12.10. nutarimus „Dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų UAB „Vilniaus energija“ ir „Dėl karšto vandens kainos dedamųjų UAB“ Vilniaus energija“ nustatymo ir įpareigojo Kainų komisiją perskaičiuoti šilumos ir karšto vandens kainas.

Pagal preliminarius energetikos specialistų paskaičiavimus UAB“ Vilniaus energija“ per 5 metus galimai papildomai iš vilniečių į savo kišenes susižėrė daugiau negu 100 milj. Eur. Vidutiniškai kiekvienas vilniečio butas šildymo sezono metu permokėdavo 8-10 Eur.per mėnesį, o per penkis metus apie 250-300 Eur. Šilumos kaina turėjo būti nustatyta 15-20 proc. mažesnė, negu turėjome 5 metus.

Energetikos ekspertas Bronius Cicėnas

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31