LNVF / Naujienos / Vartotojų federacija teisme gins turistų, nukentėjusiųjų nuo UAB „Go Planet Travel”, teises

Vartotojų federacija teisme gins turistų, nukentėjusiųjų nuo UAB „Go Planet Travel”, teises

Šaltinis: http://www.mrwallpaper.com/view/Plane-Airfield-1920x1200/

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, suvokdama sudėtingą vartotojų padėtį dėl UAB „Go Planet Travel“ nemokumo ir gręsiančio bankroto, nusprendė kreiptis į teismą ir apginti vartotojų teises į jų sumokėtų pinigų grąžinimą. Vartotojai raginami teikti dokumentus ne tik Valstybiniam turizmo departamentui, bet ir federacijai el. paštu goplanet@vartotojai.eu.

2014 m. liepos 14 d. įvyko federacijos, atstovaujančios vartotojų interesams įvairiose institucijose ir tarptautinėse organizacijose, ir advokatų kontoros „LEXTAL“ susitikimas, kuriame aptartos galimybės bendradarbiauti siekiant turistų, susidūrusių su problemomis dėl UAB „Go Planet Travel“ nemokumo, sumokėtų pinigų kompensavimo.

Iš viešos Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos prie Teisingumo ministerijos pateiktos informacijos gali susidaryti įspūdis,

kad draudimo kompanijų išmokomis bus padengti visi nukentėjusiųjų nuo UAB „Go Planet Travel” nemokumo asmenų reikalavimai, t.y. turistai atgaus visus šiam kelionių organizatoriui įmokėtus pinigus bei gaus pilną papildomai patirtų išlaidų kompensaciją. Tačiau 2010 metų praktika, kai panašiomis aplinkybėmis bankrutavo du kelionių organizatoriai, jau parodė, kad daugumai turistų galų gale per draudimo kompaniją pavyksta susigrąžinti daugiausiai 40% už kelionę sumokėtos sumos.

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės teigimu,

„Go Planet Travel” atveju turistams grąžintina dalis bus daug mažesnė, kadangi, kaip žinia, bendra draudimo suma yra 700 000 Lt., kurių jau išleista mažiausiai pusė žmonėms parskraidinti, apgyvendinti ir kitoms reikmėms, todėl federacija planuoja imtis iniciatyvos ginti vartotojų interesus, kad jų reikalavimai būtų visiškai patenkinti, t.y. grąžinti visi jų sumokėti pinigai.

Susitikime aptarta galimybė rengti grupės ieškinį dėl išlaidų, kurių nepadengs draudimo bendrovės, kompensavimo. Federacija ruošiasi suvienyti nuo UAB „Go Planet Travel“ nukentėjusius turistus ir atstovauti grupei vartotojų teikiant ieškinį dėl patirtų nuostolių atlyginimo, vos tik bus išmokėtos draudimo išmokos turistams.

Nuo „Go Planet Travel” nemokumo nukentėjusių turistų prašoma kreiptis į Lietuvos nacionalinę vartotojų federaciją el. paštu goplanet@vartotojai.eu ir pateikti visų turimų kelionės dokumentų (sutarčių, mokėjimo kvitų ir kt.) kopijas.

Dėl tolimesnių veiksmų federacija informuos vartotojus el. paštu ir internetinėje svetainėje www.vartotojuteises.lt.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31