LNVF / EcoTopten atranka / Atrankos taisyklės

Atrankos taisyklės

1). Bendrosios nuostatos

Prietaisų atrankos www.ecotopten.lt svetainėje taisyklės reglamentuoja atrankos tikslus ir organizavimą.

2). Atrankos tikslas

 • Atrinkti bei paviešinti www.ecotopten.lt svetainėje efektyviausius buitinės ir profesionalios technikos gaminius, ir taip skatinti vartotojus pirkti, gamintojus gaminti, prekybininkus pardavinėti produktus draugiškus ir vartotojui, ir aplinkai.
 • Padėti vartotojams greitai ir paprastai surasti vietinėje rinkoje energetiškai efektyviausius produktus, teikti konsultacijas energijos efektyvumo klausimais, skleisti informaciją, kuri padėtų vartotojams sutaupyti naudojant energetiškai efektyvius gaminius.
 • Atrankos organizatorius Lietuvoje – Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (toliau LNVF) – nesiekianti pelno vartotojų organizacija, www.vartotojuteises.lt, įkurta 2000 metais. Adresas Stiklių gt. 8. Vilnius.
 

Topten kampanija pradėta vykdyti 2000 m. Šveicarijoje. Projekto Topten Act tikslas - padėti vartotojams išsirinkti mažiausiai sąnaudų per naudojimosi laikotarpį reikalaujantį prietaisą, atsižvelgiant į vartotojui priimtiniausius kriterijus.

EcoTopten.eu svetainė yra griežtai neutrali ir nepriklausoma nuo gamintojų ir mažmenininkų, jos atrankos kriterijai yra skelbiami internete. Prieiga prie visų nacionalinių svetainių yra pagrindiniame šios svetainės puslapyje: www.topten.eu

Topten ACT remia Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos "Horizontas 2020", ir daugelis nacionalinių organizacijų (energetikos agentūros, aplinkos ir vartotojų organizacijos, tyrimų institutai). Projekte dalyvauja 17-a partnerių iš 16 Europos šalių. Jį koordinuoja ADEME (Agence de l'Environnement et de la Maîtrise de l'Energie). Tarptautiniam Topten tinklui taip pat priklauso JAV ir Kinija. Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra šio projekto vykdytoja Lietuvoje.

3). Atrankos dalyviai

 • Energetiškai efektyvių gaminių platintojai ir gamintojai;
 • Produktus svetainėje www.ecotopten.lt gali pateikti tradicinės prekybos ir/arba elektroninės parduotuvės.

4). Produktų kategorijos

 1. Šaldytuvai (buitiniai su šaldikliu ir profesionalūs);
 2. Šaldikliai (vertikalūs <300 l ir >300 l, dėžės <300 l);
 3. LED lemputės (E27 ir E14);
 4. Skalbimo mašinos (priekinio pakrovimo <8 kg ir >8 kg);
 5. Skalbinių džiovintuvai (7 kg, 8 kg, 9 kg);
 6. Televizoriai (<70 cm, 70-90 cm, 90-100 cm, >100 cm);
 7. Vandens šildytuvai (elektriniai <100 l, elektriniai 100-125 l, kombinuoti 80-125 l;
 8. Kompiuterių monitoriai (20-21,5 colių, 22 colių, 23 colių ir didesni);
 9. Lazeriniai daugiafunkciniai spausdintuvai (vienspalvės bei spalvotos spaudos);
 10. Lazeriniai spausdintuvai (vienspalvės bei spalvotos spaudos);
 11. Cirkuliaciniai vandens siurbliai (<3 m3/h, 3-10 m3/h);
 12. Šviestuvai (kabinami ant lubų).
 • Pastaba: pageidaujantys, jog atrankoje būtų ir kiti gaminiai, prašome siūlyti el. paštu federacija@vartotojai.eu arba telefonu – 868612577 (Stasys Kuskevičius).

5). Atrankos vykdymas:

 1. Įmonės, sutinkančios su Registravimosi taisyklėmis, užsiregistruoja svetainėje www.ecotopten.lt.
 2. Šiam veiksmui atlikti, jos užpildo Registravimosi formą ir 5 (penkių) dienų laikotarpyje Registratoriaus yra patvirtinami bei suteikiama prieiga dėti informaciją (pagal formas) apie energetiškai efektyvius prietaisus.
 3. Įmonių patalpintą informaciją peržiūri Administratorius. Patalpinti gaminiai 7 dienų laikotarpyje yra svetainės administratoriaus patvirtinami ir viešinami svetainėje www.ecotopten.lt.
 4. Kas puse metų pagal aktualiausius vartotojams kriterijus iš atsiųstų ir www.ecotopten.lt viešinamų gaminių yra atrenkami po dešimt produktų (esant dideliai pasiūlai efektyvių gaminių, gali būti atrenkami daugiau nei 10 gaminių), kaip geriausias pasirinkimas esantis tuo metu rinkoje. Atranka vykdoma du kartus per metus.
 5. Pasirinkti produktai turi šias savybes: santykinai mažas energijos suvartojimas, aukšta kokybė, geriausia kaina, naudojimo paprastumas ir prieinamumas nacionalinėje rinkoje. Tokie produktai yra atrenkami, kaip efektyviausi ir įgyja teisę būti ženklinami ženklu - “Geriausias pasirinkimas”.
 6. Įmonė, kurios gaminys/iai buvo atrinkti, atsiunčiamas pasiūlymas pasirašyti su LNVF bendradarbiavimo sutartį. Šioje sutartyje yra numatytas naudingas abipusis bendradarbiavimas viešinant produktus bei paslaugas.
 7. Įmonių dalyvavimas šiame projekte jo įgyvendinimo metu yra nemokamas.

6). Atrankos ir ženklo „Geriausias pasirinkimas“ galiojimas ir jo pratęsimas

 • Atrankos ir ženklo - „Geriausias pasirinkimas“ galiojimo laikas 6 mėnesiai;
 • Produktą/us, vėl atrinkus sekančiame įvertinime, ženklo galiojimas pratęsiamas 6 mėnesiams.

7). Baigiamosios nuostatos

 • Įmonė suteikia teisę LNVF iš įmonės gautą informaciją naudoti informaciniais ir edukaciniais tikslais;
 • LNVF pasilieka teisę koreguoti šių taisyklių sąlygas ir/ar terminus, nekeičiant su įmonėmis pasirašytų bendradarbiavimo sutarčių;
 • Kiekviena įmonė skiria darbuotoją, kuris atsakingas už bendradarbiavimą su LNVF;
 • LNVF suteikia teisę įmonei naudotis LNVF svetaine www.ecotopten.lt vartotojų informavimo tikslais;
 • Įmonė patvirtina, jog jos organizatoriams pateikta tekstinė ar vaizdinė medžiaga nepažeidžia jokių trečiųjų šalių teisių, kylančių dėl autorių teisių, patentų, licencijų, brėžinių, modelių, Paslaugų (prekių) pavadinimų ar Paslaugų (prekių) ženklų naudojimo;
 • Atrankos organizatorius ir įgyvendintojas - LNVF, įsipareigoja partnerius operatyviai informuoti apie vykdomas projekto veiklas susijusias su atranka, viešinimu, šių taisyklių pasikeitimu ir kita veikla numatyta bendradarbiavimo sutartyse;
 • Informacija apie atranką nuolat atnaujinama ecotopten.lt interneto svetainėje bei partnerių/įmonių svetainėse;
 • Papildomos informacijos prašome teirautis el.p. info@ecotopten.eu.