LNVF / EcoTopten atranka / Pristatymas

Svetainės www.ecotopten.lt pristatymas

1. Svetainės www.ecotopten.lt (arba .eu) pristatymas

Www.ecotopten.lt yra Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos interneto svetainė, kuri vartotojams siūlo įvairių produktų nuo namo, transporto priemonių iki žalios energijos ir elektros prietaisų.

Www.ecotopten.lt siekia skatinti energiją taupančių produktų naudojimą. Šiam tikslui pasiekti naudojame produktų palyginimo sistemą.

Šiuo metu svetainėje yra šių produktų kategorijos:

Dulkių siurbliai, krosnelės, automobiliai, lazeriniai daugiafunkciniai įrenginiai, šaldytuvai – šaldikliai, šaldikliai, televizoriai, energiją taupančios lemputės, rašaliniai spausdintuvai, lazeriniai spausdintuvai, rašaliniai daugiafunkciniai įrenginiai, kompiuterių monitoriai.

Kaip vykdoma efektyviausių gaminių atranka?

1 etapas. Įmonės, užsiregistravusios svetainėje, talpina energetiškai efektyvius gaminius. Patalpinti gaminiai 7 dienų laikotarpyje yra svetainės administratoriaus patvirtinami ir viešinami svetainėje www.ecotopten.lt.

2 etapas. Kas puse metų pagal aktualiausius vartotojams kriterijus yra atrenkami po dešimt produktų, kurie siūlomi vartotojams, kaip geriausias pasirinkimas esantis tuo metu rinkoje. Atranka vykdoma iš produktų, kuriuos įmonės patalpino svetainėje.

Pasirinkti produktai turi šias savybes: santykinai mažas energijos suvartojimas, aukšta kokybė, geriausia kaina, naudojimo paprastumas ir prieinamumas nacionalinėje rinkoje. Tokie produktai yra atrenkami, kaip efektyviausi ir įgyja teisę būti ženklinami ženklu - “Geriausias pasirinkimas”.

Ši internetinė svetainė suteikia naudingos informacijos apie pateiktų produktų veikimą, energijos suvartojimą, taip pat kitos naudingos informacijos apie produktų gamintoją, modelį, matmenys, išvaizdą ir t.t. Atrankos vykdomos remiantis standartiniais, oficialiais bei pripažintų ženklų duomenimis.

Atranka atliekama visiškai nepriklausomai nuo produktų gamintojų.

Kai svetainės lankytojas pasirenka produktą, jis gali, pagal pateiktą aktyvią nuorodą patekti į pardavėjo puslapį, kuriame turi galimybę įsigyti pasirinktą produktą.

Www.EcoTopten.lt yra Europinio projekto - “Topten Act", kurį remia Konkurencingumo ir inovacijų agentūra (EACI) pagal programą "Pažangi energetika Europai", dalis.