LNVF / Naujienos / 2011 11 02 Paskelbti konkurso „Vartokime atsakingai “ nugalėtojai - draugiškiausios vartotojams parduotuvės

2011 11 02 Paskelbti konkurso „Vartokime atsakingai “ nugalėtojai - draugiškiausios vartotojams parduotuvės

2011 11 02 Paskelbti konkurso „Vartokime atsakingai “ nugalėtojai - draugiškiausios vartotojams parduotuvės

Spaudos pranešimas

Paskelbti konkurso „Vartokime atsakingai “ nugalėtojai - draugiškiausios vartotojams parduotuvės

2011 m. spalio 28 d. Vilniaus miesto savivaldybėje Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija kartu su Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje apdovanojo 16 draugiškiausių vartotojams parduotuvių bei keturias atsakingiausių vartotojų komandas.

Draugiškų vartotojams parduotuvių vardai buvo suteikti tokioms parduotuvėms ir prekybos tinklams, kurios aktyviai dalyvauja propaguojant atsakingą vartojimą, bendradarbiauja su vartotojais, pateikia pilną ir išsamią informaciją vartotojams apie prekes ir paslaugas etiketėse, instrukcijose, prekybos salėse, turi patvirtintas ir efektyviai veikiančias vartotojų skundų nagrinėjimo tvarkas.

Draugiškų vartotojams parduotuvių vardai buvo suteikti šioms parduotuvėms (eiliškumas pagal miestus):

A.Kamblevičiaus IĮ „PORAS“, Alytus;

Parduotuvė „LANKAVA“, Alytus;

Parduotuvė „IKI“, M.K. Čiurlionio g. 107, Druskininkai;

Parduotuvė „ŠILAS“, Jonavos g. 282, Kaunas;

Parduotuvė „CENTO“, Sodų g.9, Elektrėnai;

Parduotuvė „RIMI“, Liepojos g.27, Klaipėda;

Parduotuvė „PAJŪRIO VERSLAS“, Klaipėda;

Parduotuvė „IKI“, Ukmergės g. 18, Panevežys;

Parduotuvė MAXIMA XX, Sakalo g.1, Molėtai;

Prekybos centras „MAXIMA“, Aido g.8, Šiauliai;

Parduotuvė „RIMI“, Tilžės g.109, Šiauliai;

Parduotuvė „SAVITAS STILIUS“, Trakų g. 43, Šiauliai;

Parduotuvė „RAŠĖ“, Vaižganto g. 17, Utena;

Parduotuvė „IKI“, Basanavičiaus g. 53, Utena;

Parduotuvė „RIMI“, Žirmūnų g.64, Vilnius;

Parduotuvė „IKI“, Fabijoniškių g. 2A, Vilnius.

„Konkursą organizavome siekdami skatinti socialiai atsakingo verslo praktiką. Vartotojų suvokimas, kad renkantis prekes ar paslaugas būtina skirti dėmesį aplinkosauginiams bei socialiniams prekės/paslaugos aspektams vienas svarbiausių veiksnių, galinčių įtakoti verslą keiti požiūrį į savo socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę. Deja, prekybininkai ne visada teisingai paženklina prekes, nesilaiko higienos reikalavimų, vartotojai stokoja žinių, kaip atsakingai pasirinkti maisto ir ne maisto produktus, tad verslo sektorius nepakankamai suinteresuotas siekti atsakingo verslo vartotojų atžvilgiu. Bendradarbiaudami su verslo įmonėmis, vartotojų teisių gynimo valstybinėmis institucijomis bei socialiniais partneriais ir bandėme spręsti šias problemas. Tenka pripažinti, kad tokiems veiksmams paskatinti parduotuves ar jų tinklus nėra lengva, tačiau įmanoma didinant vartotojų informuotumą bei parduotuvių bendradarbiavimą su vartotojais“ - sakė Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos direktorė Alvita Armanavičienė.

Parduotuves vertino vartotojai, kuriems buvo suorganizuoti praktiniai seminarai 11-oje Lietuvos miestų „Išmok pasirinkti – vartok atsakingai“ Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ir Valstybinėje ne maisto produktų inspekcijoje. Buvo apmokyta 150 vartotojų. Aktyviausiomis pripažintos Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos ir Vilniaus vartotojų grupės.

Konkursas „Vartokime atsakingai“ yra akcijos, kurią vykdo Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, „Vartokime atsakingai“ dalis.

Daugiau apie akciją: www.http://vartotojuteises.lt/projektai/2011_07_10_akcija_konkursas_vartokime_atsakingai

Veikla vykdoma įgyvendinant projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas. Projektą įgyvendina Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje.

Komentarai

Norėdami komentuoti, turite prisijungti su savo vardu arba užsiregistruoti .

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31