LNVF / Projektai

Projektai

TOP-10 efektyviam energijos vartojimui

q

Kaip taupiau naudoti elektros energiją? Efektyviausius rezultatus atnešiantys praktiniai patarimai vartotojams.

PROTECT projektas

Logo Protect

Eurobarometro tyrimo duomenimis 22 % Europos jaunimo 15-24 metų amžiaus grupėje bent kartą per savaitę yra vartoję alholio per pastaruosius 12 mėnesių. Nors tabako ženklinimo praktika jau rodo teigiamus rezultatus, vis dar nesiimama priemonių ženklinti alkoholio gaminius.

2010 03 15 KVIETIMAS DALYVAUTI NOMINACIJOJE "PASIRINK GERIAUSIĄ PREKĘ - 2010"

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (toliau LNVF) organizuoja konkursą „Pasirink geriausią prekę“ ir kviečia įmones pristatyti savo gaminius, kurie yra konkurencingi rinkoje, atitinka konkurso keliamus kriterijus.

Vartotojų teisių apsauga energetikos ir komunalinių paslaugų srityje

Lietuvos vartotojų asociacija pagal sutartį Nr. 25-28, sudarytą 2009 m. gegužės 19 d. tarp Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos prie Teisingumo ministerijos ir Lietuvos vartotojų asociacijos atliko darbą „Naujo būsto statybinių defektų, už jų šalinimą atsakingų statybos bendrovių garantinių įsipareigojimų nevykdymo analizė ir pasiūlymai dėl šių problemų sprendimo, iš esmės sustiprinant naujo būsto savininkų teisių apsaugą šioje srityje“.

Konkursas "Pasirink geriausią prekę - 2010"

Blogėjanti maisto produktų kokybė bei didėjantis Lietuvos vartotojų noras įsigyti ne tik saugius, bet ir kokybiškus maisto produktus, paskatino Lietuvos nacionalinę vartotojų federaciją atnaujinti nominacijos „Pasirink geriausią prekę“ organizavimą.

Nominacijos tikslai:

1. Gerinti prekių gaminimo, ženklinimo ir realizavimo kokybę;

2. Padėti vartotojams išsirinkti kokybišką, saugią, palankią sveikatai, nekenkiančią aplinkai prekę už tinkamiausią kainą;

3. Teikti vartotojams išsamią informaciją apie nominacijai pateiktas prekes bei jų tyrimų rezultatus.

4. Prekes, laimėjusias nominacijas, žymėti ženklu „Pasirink geriausią prekę“.

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija organizuoja konkursą „Pasirink geriausią prekę“, kuris įvyks Pasaulinę maisto dieną - 2009 m. spalio 16 dieną.

Kviečiame maisto produktų gamintojus dalyvauti nominacijoje ir linkime jiems sėkmės!

2009 metai. ENFORMA EC

E-VART TINKLAS pradėjo vykdyti naują projektą ENFORMA EC ir rengia ketvirtą Europos mokytojų susitikimą. Jame bus apžvelgiami pasiekti rezultatai, kad būtų galima įgyvendinti svarbiausias temas “Energijos taupymas” ir “Atsakingas vartojimas”, naudojant praktines ir labai aktyvias metodikas, pritaikytas mokykloms. Projektą dalinai finansuoja Europos Komisija. Ketvirtasis Europos mokytojų susitikimas vyks Valensijoje 2009 m. kovo 26-28 dienomis.

Europos seminarų ciklas už prevenciją prieš sukčiavimą mokėjimo priemonėmis

europos_komisija_small

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija aktyviai dalyvauja Europos Komisijos inicijuojamuose tarptautiniuose projektuose. Laikotarpiu nuo 2008 m. iki 2009 m. vidurio kartu su Generaliniu Teisingumo, Laisvės ir Saugumo Direktoratu mes vykdysime du svarbius projektus Lietuvoje ir Europos Sąjungos lygmeniu (žr.priedus). Pirmasis – Europos Techninis Katalogas prieš sukčiavimą mokėjimo priemonėmis yra skirtas vartotojams, mokėjimo priemonių platintojams, finansų įstaigoms, komersantams- tiems, kurie vienaip ar kitaip naudojasi įvairiomis mokėjimo priemonėmis. Antrasis – Seminarai, kurių pagalba bus platinama visų septynių projekte dalyvaujančių šalių vartotojų asociacijų surinkta informacija.

Projekto organizatorius Ispanijos vartotojų asociacija – ADICAE, kuri specializuojasi bankų, taupomųjų bankų bei draudimo paslaugų srityse. ADICAE yra Europos Komisijos grupių: Mokėjimo paslaugų rinkos grupės (Payment Services Market Group – PSMG) bei Sukčiavimo prevencijos ekspertų grupės (Fraud Prevention Experts Group – FPEG), narė, todėl gali pasigirti turinti reikšmingos patirties finansinių paslaugų srityje.

2008 08 26 Atsakingo vartotojo ugdymas

Būdama Consumers International nare, Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (LNVF) kartu su savo partnerėmis užsienyje dalyvauja pasaulinėje kampanijoje Atsakingo vartotojo dienai paminėti. LNVF jau kreipėsi į LR Švietimo ir mokslo ministeriją bei LR Aplinkos ministeriją prašydama pritarimo dėl gairių priėmimo, patvirtinimo ir įgyvendinimo.

Europos sukčiavimo katalogas 2009

europos_komisija_small

Vartotojų dėmesiui!

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, vykdydama Europos Komisijos remiamą projektą, skatina vartotojus susipažinti su tendencingais sukčiavimo atvejais. Tik žinantis savo teises bei atsargus vartotojas gali išvengti sukčiavimo mokėjimo priemonėmis atvejų. Jauskis saugiau mokėdamas internetu, naudodamasis internetine bankininkyste ar bankomatais!