LNVF / Projektai / PROTECT projektas

PROTECT: Alkoholio ženklinimas jaunimui apsaugoti

Projekto tikslas – diegti alkoholio vartojimo prevencijos priemones Europos, nacionaliniame ir vietos lygmenimis. Siekiame sukurti saugią aplinką, ženklinimo taisykles alkoholiniams gėrimams, kuri padėtų išvengti alkoholio žalingo poveikio jauniems žmonėms.

Žalingas alkoholio vartojimas yra dažna jaunų žmonių problema, besaikis alkoholio vartojimas taip pat yra dažnas reiškinys. Aktyvus dalinimasi geriausiomis ženklinimo praktikomis turėtų pagelbėti suderinti politikos kryptis ir programas apsaugant jaunimo sveikatą ir gerovę. PROTECT prisideda prie Europos Komisijos komunikato tikslų - pasidalinti geriausia praktika įvairiose šalyse, investuojant į sveiką jaunų žmonių gyvenimą.

Metodai: PROTECT įvertino jaunų žmonių vartojimo poreikius, susijusius su ženklinimu, susistemino geriausią šalių patirtį įgyvendinant ženklinimo taisykles ir siekia,kad viešasis ir privatus sektoriai padėtų įgyvendinti alkoholio ženklinimo politiką šalyse narėse. Projektu siekiama atkreipti teisės aktų leidėjų dėmesį į problemos aktualumą.

Visą informaciją rasite:

http://protect-project.eu/

Pranešimas spaudai

2011-03-18 Ateityje alkoholinių gėrimų pakuotes gali papuošti kitokios etiketės

Šiandien (2011-03-17) Briuselyje, Europos Parlamente, politikai, visuomenės sveikatos specialistai ir alkoholio pramonės atstovai susitiko tam, kad padiskutuotų apie alkoholinių gėrimų žymėjimą etiketėmis. Didžioji Europiečių dauguma nori būti informuoti apie alkoholio vartojimo pasekmes: 79% palaiko įspėjimus apie pavojų sveikatai ant alkoholinių gėrimų taros, o 82% pritartų, kad tokie įspėjimai atsirastų ir reklamose. Tai, kad iki šiol alkoholio pramonė neinformuoja savo vartotojų apie alkoholinių gėrimų sudėtį verčia manyti, kad atverstos kortos galėtų pakeisti vartotojų požiūrį į šią legalią narkotinę medžiagą.

Kvietimas "Alkoholio ženklinimo politika jaunimo apsaugai – "PROTECT"

Š.m. balandžio 20-21 d. kviečiame 18-24 metų merginas ir vaikinus dalyvauti tyrime.
Į renginį LR Ūkio ministerijoje prašome registruotis el.p. edita@vartotojai.eu