LNVF / Naujienos

Kvietimas "Alkoholio ženklinimo politika jaunimo apsaugai – "PROTECT"

Š.m. balandžio 20-21 d. kviečiame 18-24 metų merginas ir vaikinus dalyvauti tyrime.
Į renginį LR Ūkio ministerijoje prašome registruotis el.p. edita@vartotojai.eu

Kvietimas "Alkoholio ženklinimo politika jaunimo apsaugai – "PROTECT"

Š.m. balandžio 20-21 d. kviečiame 18-24 metų merginas ir vaikinus dalyvauti tyrime.
Į renginį LR Ūkio ministerijoje prašome registruotis el.p. edita@vartotojai.eu

2010 04 16 ES oro keleivių teisės galioja net ir slenkant vulkano pelenų debesims

Dėl vulkano išsiveržimo Islandijoje aštuonioms Europos valstybėms (Airijai, Belgijai, Danijai, Jungtinei Karalystei, Norvegijai, Nyderlandams, Suomijai Švedijai) uždarius oro erdvę ir oro uostus, už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė:

2010 04 22 Dar vienas tarpininkas – papildomi mokesčiai

Ne vienas vartotojas galėtų pasakyti, kad jis verčiamas pasirinkti karšto vandens tiekėją, nors nesupranta sistemos. Ir niekas nesirūpina, kad vartotojai suprastų.

2010 05 06 "Įdarbinimo agentūros neteisėtai reikalauja mokesčio iš įsidarbinti užsienyje norinčių žmonių"

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos atliekamo tyrimo metu paaiškėjo, kad privatūs tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiantys asmenys neteisėtai reikalauja mokesčio iš įsidarbinti norinčių žmonių. Tyrimo metu pavyko susisiekti su 18 tuo metu Vilniuje įdarbinimo tarpininkaujant paslaugas teikiančių įmonių. Penkios iš jų teikia įdarbinimo tarpininkaujant paslaugas tik Lietuvos teritorijoje ir nei tiesioginių nei netiesioginių mokesčių iš norinčių įsidarbinti asmenų neima. 13 įmonių tarpininkauja įdarbinant užsienyje ir 10 iš jų neteisėtai ima tiesioginius ar netiesioginius mokesčius iš norinčiųjų įsidarbinti.

2010 06 15 Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija atliko įdarbinimo tarpininkaujant paslaugas teikiančių įmonių tyrimą

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija siekia, kad vartotojų teisės įdarbinimo tarpininkaujant srityje nebūtų pažeidinėjamos, vartotojai būtų šviečiami apie jų turimas teises. Siekiame tokios situacijos Lietuvoje, kad būtų užkertamas kelias galimiems pažeidimams iš anksto, kol nenukentėjo vartotojai. Deja, šiuo metu skundų knygose gausu vartotojų nusiskundimų dėl įdarbinimo tarpininkaujant asmenų atliekamos veiklos, apgaulės, teisėtų lūkesčių pažeidimų, sumokėtų pinigų negrąžinimo ir pan. Sieksime, kad būtų tinkami pokyčiai įstatymų bazėje bei sustiprėjusi vartotojų teisių apsauga įdarbinimo tarpininkaujant srityje.

2010 09 14 "Švyturys“ pusę Lietuvos gyventojų pavertė gyvais reklaminiais stendais"

Didelę socialinę atsakomybę deklaruojantiems aludariams pats žodis atsakomybė matyt reiškia ne daugiau, kaip dešimties raidžių kombinaciją. Panašia kombinacija prieš du metus pasinaudojo „Švyturio“ bendrovė, kuri pasisavino Lietuvos trispalvę ir kaip savo nuosavybę ėmė ją naudoti tiesioginės rinkodaros tikslams. Tuomet vėliavėlės su užrašu „Mes laimėsim“ buvo dalinamos Pekino olimpinių žaidynių, o dabar - Pasaulio krepšinio čempionato proga. Tuomet už šią veiklą buvo skirta bauda.

Šiuo atveju pirmasis svarbus aspektas yra tas, kad užsienio kapitalo įmonė, kuri gamina alkoholinius gėrimus, viešai darko mūsų nacionalinius simbolius. Šiai įmonei kažin kodėl nekilo minčių taip niekinti Danijos, kurios kompanija yra „Švyturio“ savininkė, vėliavos, tačiau Lietuvos vėliava tam pasirodė labai tinkama. Kažin ką pasakytų „Švyturio“ advokatai, jei pradėtumėm gaminti jų firmines geltonas vėliavas su „Švyturio“ logotipu ir užrašais „Užsienietiškas šlapimas“, „Alkoholiko svajonė“ arba “Carlsberg Breweries go home“.

2010 10 26 "Servisų meistrai tyko lengvatikių"

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių. Nesąžiningi šaltkalviai mėgaujasi nebaudžiamumu, o ant apgaulės kabliuko užkibę žmonės dažnai nė nenutuokia, kad buvo apmulkinti.Vienas populiaresnių būdų, kaip pasipelnyti iš patiklaus kliento, - atlikti daugiau ar tariamai daugiau remonto darbų, nei iš tiesų reikia.

2010 12 06 "Kreipimasis į LR Prezidentę dėl alkoholio verslo daromos įtakos LR Seimo narių balsavimui"

Prašome J.E. LR Prezidentę kreiptis į atitinkamas valstybės institucijas dėl, mūsų nuomone, korupcinių ryšių tarp kai kurių partijų, LR Seimo narių ir alkoholio pramonės, vieniems gaunant paramą savivaldybių rinkimuose, kitiems didesnį pelną.

2011 01 26 Šilumos ūkyje nieko naujo – skęstančiųjų gelbėjimas paliktas patiems skęstantiems

Valstybinės, savivaldybių institucijos, teismai labiau gina monopolinių įmonių, stambaus verslo nei vartotojų interesus (nebent ginti vartotojų teises kažkurioje srityje reikalauja ES direktyva). Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, nepaisant klaidinančio pavadinimo, neužtikrina vartotojų teisių apsaugos. Vartotojų organizacijos yra neįgalintos pasisamdyti kvalifikuotus ekspertus, nes vyriausybė nemano, jog svarbu turėti stiprų ir nepriklausomą vartotojų teisių gynimą. Neskaidraus finansavimo dėka pasiekta, kad vartotojų organizacijos būtų silpnos ir negalinčios realiai ginti vartotojų interesų.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30