LNVF / Naujienos

2008 01 23 Atomazgos dar nematyti

....Tačiau daugiausia aistrų sukėlė naujas nepatogumas, – per šv. Kalėdas ir pirmąją Naujųjų Metų dieną nebebus galima nueiti į parduotuvę ir parsigabenti svaigalų. Ką reikės padėti ant stalo, jeigu ateis svečių – kaimynas, senas draugas ar netikėtai iš kito miesto užgriuvęs giminaitis, kuo reikės pataisyti šventinės girtuoklystės nualintą sveikatą, jeigu visi buteliai bus sąžiningai ištuštinti ir iščiulpti dar švenčių naktį, ir sveikatai pataisyti nebebus likę nė lašelio?

2008 01 25 Įsigiję nekokybišką prekę vartotojai dažnai tampa prekybininkų "priešais"

Lietuvos vartotojų federacija gauna nemažai vartotojų skundų, kurie liudija, kad pardavėjai arba nežino vartotojų teisių, arba tyčia apgaudinėja vartotojus klaidingai aiškindami vartotojų teises. Nereti atvejai, kai pardavėjai žemina vartotoją kitų akyse bei kitais metodais "kovoja" su vartotoju, siekiančiu apginti savo kaip vartotojo teises.

LNVF pateikia vartotojo skundą dėl "Tanagra" darbuotojo elgesio, atspindintį vis dar pasikartojančią praktiką, kai vartotojas, įsigijęs nekokybišką prekę, tampa prekybininko "priešu".

P.S. Netrukus po skundo paviešinimo, gavome vartotojo laišką, kuriame jis rašo, kad įmonė operatyviai sureagavo į paviešintą skundą ir pinigai už nekokybišką prekę buvo grąžinti.

2008 01 28 Vandens tiekėjai maudos piniguos

"Vilniaus vandenų" vadovai skundžiasi, jog įgyvendinamiems projektams nebeužtenka Europos pinigų. Priežastis paprasta: lėšų nebeužtenka, nes viskas išnaudota šimtatūkstantinėms premijoms, - praneša dienraštis "Vakaro žinios".

2008 02 10 Sudaryta Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų darbo grupė

Seimo valdyba, atsižvelgdama į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto prašymą, nusprendė sudaryti darbo grupę Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms parengti:

2008 02 18 "TEZ TOUR“ REKLAMOS ĮSTATYMĄ PAŽEIDĖ ANTRĄ KARTĄ

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo tyrimo išvadas dėl UAB „Tez Tour” reklamos, skelbtos kataloge „Travelman 2006-2007 Egiptas, Gran Kanarija“ atitikties Reklamos įstatymo reikalavimams. Nutarta klaidinančia reklama pripažinti šiame kataloge bendrovės „Tez Tour“ skelbtus reklaminius teiginius: „Viešbutis „Regina Style“ keturios žvaigždutės“, „Vaikams – atskiras meniu“. UAB „Tez Tour“ įpareigota nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą. Už klaidinančios reklamos naudojimą bendrovei skirta 20 tūkst. Lt bauda.

2008 02 29 Teisme apgintas vartotojų viešasis interesas

elektra_px250

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, jog:

"Mokesčius iš gyventojų už elektros energiją tiekėjas turi susirinkti pats; už atskirų butų savininkų skolas atjungti elektrą daugiabučiam namui draudžiama; tokios sutarties sąlygos, kurios leidžia Tiekėjui taip elgtis, yra negaliojančios".

2008 03 09 Dėl bendrijų vykdomos energetikos veiklos

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija yra tos nuomonės, kad teisingas, aiškus ir vartotojams lengvai suprantamas visos daugiabučiame name suvartotos šilumos paskirstymas butų savininkams yra labai svarbi priemonė teisingiems gyventojų atsiskaitymams su šilumos tiekėjais, šilumos taupymui, mokėjimų už būsto šildymą mažinimui bei tarpusavio pasitikėjimo ir geros kaimynystės santykių stiprinimui.

Todėl mes siekiame, kiek tai leidžia mūsų galimybės, prisidėti prie šių svarbių šilumos vartotojams problemų sprendimo.

2008 03 29 Europarlamentarai siekia apriboti mokesčių dyzelinui ir benzinui didinimą

Dėl mažesnių mokesčių dyzelinas pigesnis negu benzinas, nors abiejų kuro rūšių poveikis aplinkai panašus. Todėl Europos Komisija siūlo suvienodinti minimalius ES šalyse benzinui ir dyzelinui taikytinus mokesčius. Ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje ataskaitoje (447 balsai už, 64 prieš, 39 susilaikė) tam pritariama, tačiau siūloma reformai skirti daugiau laiko ir apriboti mokesčių didinimą.

2008 03 30 Žemės ūkio „sveikatos patikra“: ar pacientas pasveiko?

Kaip išnykus perteklinio pieno upėms ir sviesto kalnams atrodo ES žemės ūkio politika? Ką davė 2003 m. pradėta vykdyti Bendros žemės ūkio politikos (BŽŪP) reforma? BŽŪP „sveikatos būklę“ praeitą savaitę tikrinant Europos Parlamentui pakalbinome šio klausimo ekspertą – pranešimą dėl ES žemės ūkio padėties parengusį Vokietijos krikščionių demokratų atstovą Lutzą Goepelį.

2008 03 30 ES lėktuvuose – skrydžių saugos pareigūnai

Netrukus po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroro išpuolių ES priėmė reglamentą dėl civilinės aviacijos saugos. Dabar ES nutarė jį atnaujinti – įslaptinti kai kurias technines jo nuostatas bei numatyti keletą naujų priemonių. ES šalių sprendimu lėktuvuose galės dirbti ginkluoti skrydžių saugos pareigūnai. Antradienį šiems pakeitimams pritarė Europos Parlamentas (583 balsai už, 21 prieš, 35 susilaikė).

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30