LNVF / Naujienos

2009 11 13 „IKI“ prekybos centre Telšiuose uždrausta prekiauti vakuumuota neaiškios kilmės kiauliena

Ši beprecedentinį veterinarinių reikalavimų ignoravimo atvejį išaiškino Telšių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai. Dėl neužtikrinto atsekamumo Telšių apskrities VMVT viršininko sprendimu parduotuvei IKI – 385 (Telšiai, Masčio g. 1) nurodyta sunaikinti 55,8 kg kiaulienos ir pateikti tai patvirtinantį dokumentą.

2009 11 14 Dėmesio! Mobilūs telefonai pavojingi jūsų sveikatai.

Mobilusis ryšys yra be galo patogus išradimas, labai palengvinantis gyvenimą. Tačiau tie, kas juo naudojasi, ne visada žino, kiek už tai teks mokėti. Mobiliojo ryšio sąskaitos apmokamos ne vien pinigais o sveikata, net gyvybe.
Mes dalyvaujame pačiame didžiausiame eksperimente žmonijos istorijoje.
Tokia yra kita mobiliojo ryšio pusė.
Žiūrėkite video įrašą:

Mobilių telefonų įtaka sveikatai

2009 11 27 Pirk kasdien atsakingai!

Su tokiu šūkiu žmonės visame pasaulyje pasitinka „Nepirk nieko" dieną, kuri nuo 1992 m. tradiciškai švenčiama paskutinį lapkričio penktadienį Šiaurės Amerikoje, o kitur (tuo pačiu ir Europoj) - paskutinį lapkričio šeštadienį. Šiais metais mums tai lapkričio 28 d.

2009 11 28 Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija tapo naujos Europos vartotojų organizacijos steigėja

Lapkričio mėnuo paženklintas istorine data – 14 Europos sąjungos šalių įkūrė naują Europos vartotojų organizaciją – ECU (European consumers union). Organizacija įsteigta konferencijos–seminaro „Pasaulinė krizė ir vartotojai: nauji apsaugos instrumentai“ metu. Renginį inicijavo ir organizavo Italijos vartotojų teisių apsaugos asociacija Federconsumatori Piemonte Onlus pagal Grundvig Europos profesinio mokymo ir švietimo programą suaugusiems.

2009 12 04 „Sėkmingas ūkininkų ir vartotojų bendradarbiavimas“

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvyko projekto „Sėkmingas ūkininkų ir vartotojų bendradarbiavimas“ pirmasis susitikimas su šalies ūkininkais, kurie tiekia savo išaugintą ar pagamintą produkciją tiesiogiai vartotojams.

Ūkininkai išreiškė susirūpinimą, kad sunku konkuruoti su prekybos centrų siūlomų prekių kainomis. Buvo pateiktas pageidavimas ieškoti būdų turgavietėse atskirti Lietuvos daržovių augintojus nuo asmenų, perparduodančių atvežtines daržoves. Susirinkusių žemės ūkio produkcijos augintojų ir gamintojų nuomone, tokie susitikimai, kuriuose nagrinėjamos ūkininkų problemos, stiprina pasitikėjimą savo jėgomis ir skatina negailėti jėgų toliau vystyti verslą.

2010 01 11 "Dešroje mėsos nerasta"

Mėsos perdirbimo įmonės savo gamybos cechus itin saugo nuo pašalinių akių. Be to, net ir ten patekęs mažai ką suprasi, kas daroma. Tik patyrusio specialisto akis užfiksuotų specifinius produktų gamybos niuansus. Todėl į pagalbą pasitelkėme buvusį vienos įmonės technologą Julių K. Jo liudijimai mus apstulbino ir ilgam sugadino apetitą.

2010 01 19 "Karšto vandens tiekimas:Kaip gyventojai gali nuspręsti dėl to, ko jie nesupranta?"

Praėjo metai nuo Energetikos ministerijos įkūrimo ir jau matome, kaip vykdomi ministro pažadai ir vizija. Gyventojų išlaidos energijai nuolat auga, o valdžios veiksmai perša mintį - daroma viskas, kad tokia tendencija nepasikeistų. Tarsi būtų negana šaltos žiemos, kuri daugiau negu paprastai patuštins gyventojų pinigines už šildymą, bet dar smarkiai didinamos elektros kainos, numatoma įvesti padidintus vandens skaitiklių aptarnavimo mokesčius, o nuo rudens panaikinti lengvatinį PVM šildymui – gyvybiškai svarbiai paslaugai, kuriai pirkti ar nepirkti gyventojai neturi jokio pasirinkimo. Šiandieną Lietuvos energijos vartotojai išleidžia energijai beveik didžiausią šeimų biudžetų dalį visoje ES ir teigiamų permainų čia nematyti.

2010 02 15 "MAŽINKIME BENDRĄ LIETUVOS KMI"

Š.m. vasario 11d. nuo 8 iki 13 val. vyko pirmas akcijos "Mažinkime bendrą Lietuvos kūno masės indeksą!“renginys, kurio metu nustatytas bendras Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų kūno masės indeksas (KMI).

2010 03 10 Pasaulinės vartotojų dienos konferencija - EL.PREKYBOS RAIŠKA: PROBLEMOS IR SPRENDIMAI

2010 m. kovo 15 d., Pasaulinę vartotojų dieną, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos ir
Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos

LR Seimo Konstitucijos salėje III rūmuose,
Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

Organizuoja mokslinę praktinę konferenciją

ELEKTRONINĖS PREKYBOS RAIŠKA: PROBLEMOS IR SPRENDIMAI

PROGRAMA - KVIETIMAS

2010 04 06 "Kepamu mesos gaminiu su nitritine druska galimos rizikos vertinimas"

Atšilus orams, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Vienas iš laisvalaikio praleidimo gamtoje būdų – šašlykų, dešrelių, daržovių ir kitų produktų kepimas. Dažnai ir nesusimąstome, ar sveika valgyti tokius keptus patiekalus.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30