LNVF / Naujienos

2008 11 22 Kodėl gyventojai nepažįsta administratorių?

2008 11 17 Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos nacionaline vartotojų federacija organizavo konferenciją daugiabučių administravimo problemoms aptarti.

2008 12 15 Smulkių ūkininkų ir vartotojų solidarumo grupių (SŪVSG) modelio diegimas Lietuvoje

2008 m. gruodžio 18 d. 10 val.Žemės ūkio ministerijoje vyks Prancūzijos SŪVSG atstovų susitikimas su vartotoais ir ūkininkais. Bus pristatytas bendradarbiavimo principas tarp ūkininkų ir vartotojų. Antroji kelionė planuojama 2009 m. pavasarį, kuomet tikimasi šią praktiką pradėti diegti („maisto produktų krepšelių“ dalijimas).

Kviečiame vartotojus dalyvauti pirmajame susitikime, kurio metu bus pristatytas solidarumo grupių darbo metodai ir kaip, pagelbstint Tarptautinio tinklo Urgenci ekspertams, jį įgyvendinti.

PROGRAMA PRIDEDAMA

2008 12 01 Metrologai tikrino fasuotas kruopas

Lietuvos metrologijos inspekcija lapkritį respublikos prekybos centruose ir pas fasuotojus tikrino įvairias fasuotas kruopas. Remiantis atlikto patikrinimo išvadomis, vidutiniškai apie 9 proc. tikrintų pakuočių svoris neatitiko nurodytojo etiketėje.

2008 12 04 Toliau diskutuojama apie smulkaus verslo kaime skatinimą

„Globalizacija daro įtaką nacionalinių savitumų nykimui, o juos atgaivinti gali tik istoriškai susiklosčiusios tradicijos ir atskiriems regionams būdingi verslai. Šie pasitarimai yra tolesnių žingsnių ir pozicijų derinimas, visapusiškai skatinant smulkųjį verslą tarp kaimo žmonių. VMVT toliau stengiasi mažinti administracinę naštą, paprastina galiojančius reikalavimus smulkiesiems ūkininkams, kad būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos realizuoti turgavietėse ar kitose prekybos vietose savo ūkiuose išaugintus ar pagamintus maisto produktus. Tačiau minimaliausių reikalavimų turi būti paisoma, ūkininkai taip pat turi ugdyti atsakomybę už pateikiamų produktų kokybę, kelti higienos kultūrą – tik taip bus įmanoma pasiekti abipusį pasitikėjimą tarp gamintojo ir vartotojo, – teigė VMVT direktorius Kazimieras Lukauskas.

2008 12 20 Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas

Gruodžio 18 d. Žemės ūkio ministerijoje bei Žemės ūkio rūmuose (Kaunas) vyko konferencijos „Lietuvos ūkininkų gaminamos produkcijos propagavimas“. Renginio tikslas – skatinti vidutinių ir smulkių šeimos ūkių savininkus užaugintą produkciją pardavinėti nedideliuose turgeliuose. Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukusiose konferencijose grįžti prie natūralių, ūkiuose pagamintų maisto produktų prekybos ir vartojimo kvietė Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius , Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų atstovai.

2009 02 10 Dėl LR Vyriausybės nutarimo projekto

Manome, kad numatytas 100000 Lt finansavimas 2009 metams visoms nevyriausybinėms vartotojų organizacijoms yra neadekvatus valstybinių institucijų, ginančių vartotojų teises, finansavimui ir atliekamoms funkcijoms, žinant, kad vien tik Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos šių metų biudžetas yra 70 kartų didesnis. Todėl kuo skubiausiai siūlome svarstyti vartotojų apsaugos reformas, atsisakant esamo funkcijų dubliavimo, perduodant kai kurias funkcijas nevyriausybinėms vartotojų organizacijoms, ir taip sutaupant biudžeto lėšas.

VNPI nustatė rinkoje esančius pavojingus gaminius

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos (toliau – Inspekcija) Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus gaminius – melamininius indus – dubenis, žaislą – suvenyrą "Magiškas kiaušinis Beetle", žaislą – suvenyrą "Magiškas kiaušinis", žaislą – augantį gyvūnėlį „Growing pet“.

2009 03 22 Linksmi pasiskaitymai - "Lietuviai užkariauja Lenkija"

Lietuvių prekybinė invazija į Rytų Lenkiją vyksta jau kelintas mėnuo,
o šių metų kovo 11-ąją, mūsų tautai šventą dieną, užvirė įnirtingas
mūšis.
Tūkstančiai zlotais ginkluotų lietuvių karžygių patraukė atlietuvinti
istorinės jotvingių žemės.

2009 05 22 Vartotojų teisių išmanymas padeda sutaupyti

Pernai 68 proc. lietuvių atostogavo užsienyje. Tuo tarpu šiemet tik 29 proc. respondentų gali tvirtai pasakyti, kad svetur pailsėti pavyks bent kelias dienas. Vartotojų teisių specialistai teigia, kad dabar kaip tik pats metas prisiminti vartotojų teises, kurios padėtų sutaupyti.

2009 05 27 Ketvirtadalis kainų už organizuotas turistines keliones klaidina

Jei internete ieškote specialių organizuotų turistinių kelionių pasiūlymų, turėkite omenyje, kad ne visada reklamuojama kaina bus galutinė. Net ketvirtadalis tirtų specialių kainų pasiūlymų už tokias keliones vienaip ar kitaip klaidina vartotoją. Tai atskleidė balandį atliktas specialus tyrimas.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30