LNVF / Naujienos

Jei tylėsime, tai ir ant galvos užlips

Ar verta skųstis, jeigu jums įkišo nekokybišką prekę ar ieškoti teisybės paslaugų teikėjas jus siuntinėja nuo Ainošiaus pas Keipošių? „Žinoma. Jei visai nieko nedarysi, tai ir ant galvos užlips“, — tvirtai atsako Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Omnitel sprendžia, kas vartotojui geriau ?/!

Mobiliojo ryšio operatoriai vis dažniau imasi įvairiausių gudrybių siekdami išpešti kuo daugiau naudos iš vartotojo. Teigdami, jog siūlo su kiekvienu vartotoju suderintas mobiliojo ryšio paslaugos sutarties sąlygas, išties dažnai nukenčia patys vartotojai.

2009 01 11 Dar kartą apie krizę

Finansinė krizė prasidėjo Amerikoje, kur buvo labiausiai išpūstas netikrų pinigų gamybos burbulas. Dar neseniai pinigų banknotai buvo padengti auksu. Net ir rusiškas rublis. Dabartiniai pinigai yra padengti tik dalimi tų pačių niekuo nepadengtų pinigų, kuriuos kredito įstaigos privalo laikyti rezerviniame fonde. Tai nėra tokie pinigai, kurie buvo jų atsiradimo pradžioje. Dabar jau neaišku kur prasideda ir kur baigiasi pinigai. Atsirado labai daug įvairių jų formų. Pradedant popieriniais ir baigiant elektroniniais. Apyvartoj bėgioja jau net ne banknotai, o tik elektroninės žinutės apie pinigus. Nustatyto pavyzdžio popierinus banknotus ir monetas pripažinti pinigais mus įpareigoja įstatymas.

2009 01 05 Europos Komisija skatina dalintis patirtimi vartotojų tyrimų srityje

CORENET projekto tikslas – stiprinti vartotojų tyrimų technines žinias.

Gilinant kompetencijomis paremtas žinias projektas padės sustiprinti ir patobulinti vartotojų judėjimą greitai besikeičiančioje visuomenėje.

Kompetentingomis žiniomis paremti veiksmai skatina vartotojų atstovų lygiateisiškumą derybose su ekonominiais partneriais ir valstybės institucijomis. Tokiu būdu siekiama sustiprinti vartotojų organizacijų aktyvų dalyvavimą vartotojų politikos formavime.

Šiuolaikiniai - kibernetiniai karai jau vyksta

Daugiausia diskusijų sukėlė teiginys, jog šiuo metu pasaulyje jau vyksta realūs kibernetiniai karai, o NATO savo oficialiuosiuose dokumentuose yra nurodžiusi, jog kibernetinės atakos atveju, NATO negins savo narių – tai esą valstybės narės reikalas. Seminaro dalyviai aptarė tokias NATO nuostatas – kibernetinio karo atveju, kuomet abi iš konfliktuojančių šalių yra NATO narės, vienos jų palaikymas prieštarautų NATO koncepcijai. Pasak LR Krašto apsaugos ministerijos atstovo, 120 valstybių visame pasaulyje jau turi savo kibernetines saugumo pajėgas.

2008 12 16 Lietuva dar tik ruošiasi atremti kibernetinius karus

Daugiausia diskusijų seminare sukėlė šiuo metu pasaulyje jau vykstantys realūs kibernetiniai karai.

NATO savo oficialiuosiuose dokumentuose yra nurodžiusi, jog kibernetinės atakos atveju, NATO negins savo narių – tai esą valstybės narės reikalas. Seminaro dalyviai aptarė tokias NATO nuostatas – kibernetinio karo atveju, kuomet abi iš konfliktuojančių šalių yra NATO narės, vienos jų palaikymas prieštarautų NATO koncepcijai.

2008 10 16 Pažeidimų sparčiau mažėja matavimo priemonių naudojimo negu FASUOTŲ prekių srityje

Per 2008 m. 9 mėnesius Lietuvos metrologijos inspekcija, vykdydama teisinę metrologinę priežiūrą ir su ja susijusią rinkos priežiūrą teisinės metrologijos srityje, atliko 3900 patikrinimų, 1119 (28,7 proc.) patikrinimų metu nustatyta teisinės metrologijos reikalavimų pažeidimų, atsakingiems asmenims skirta 249 850 Lt baudų.

EP pristatytas ryžtingas planas reformuoti ES energetiką

Europos Parlamente buvo pristatytas ES energetikos srities teisės aktų rinkinio projektas. Šiais teisės aktais siekiama stabdyti klimato kaitą, taip pat stiprinti ES energetinį saugumą bei konkurencingumą. Siūloma tobulinti prekybos teršalų leidimais sistemą bei įpareigoti ES valstybes mažinti anglies dvideginio išskyrimą.

2008 03 21 LNVF suorganizavo konferenciją - "Teisinės galimybės sprendžiant vartotojų ginčus"

2008-03-21 10 val.Teisingumo ministerijos Konferencijų salėje įvyko konferencija - „ Teisinės galimybės vartotojų ginčuose Lietuvoje“,

Konferencijos tikslas:

- panagrinėti teisines problemas, su kuriomis susiduria Lietuvos vartotojai ginčuose su prekių ir paslaugų pardavėjais,

- koks Lietuvos teisinės visuomenės ir vartotojų interesus atstovaujančių valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų vaidmuo.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 90 teisėjų, mokslo darbuotojų, vartotojų, rinkos priežiūros institucijų atstovų.

Pranešimus skaitė iškilūs Lietuvos civilinės teisės specialistai, taip pat vartotojų teisių apsaugos srityje dirbančių institucijų ir organizacijų ekspertai.

Daugiau informacijos apie skaitytus pranešimus bei patį projektą rasite - http://www.vartotojai.info/projektai/adicae

2008 02 02 Prezidentas prašomas apginti vartotojų interesus

Priimtame Atominės elektrinės įstatyme praktiškai nėra ne kartą viešai išsakytų Prezidento nacionaliniam investuotojui keliamų tikslų - naujos atominės elektrinės statybą bei elektros jungtis su Švedijos Karalyste ir Lenkijos Respublika, įgyvendinimą garantuosiančių nuostatų. Seimo palaiminimu naujai steigiama bendrovė “LEO LT” neprisiima jokių įsipareigojimų bei nesuteikia jokių garantijų, kad Lietuvos strateginis tikslas – energetinė nepriklausomybė, statant naują atominę elektrinę bei elektros jungtis - bus įgyvendintas.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30