LNVF / Naujienos

2008 10 12 EP ragina pripažinti bendruomenių žiniasklaidos svarbą

Bendruomenių žiniasklaida labai dažnai neatstovauja visuomenės daugumai, o aptarnauja mažesnes tikslines grupes, į kurias nepakankamai dėmesio kreipia plačioji komercinė žiniasklaida. Ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje ataskaitoje (471 balsas už, 42 prieš, 28 susilaikė) pažymima, jog bendruomenių žiniasklaida atlieka esminį vaidmenį skatinant visuomenės toleranciją ir pliuralizmą, todėl ji nusipelno valstybių ir ES pripažinimo.

2008 10 08 Europarlamentarai siūlo apriboti nesveiko maisto reklamą

Daugiau kaip pusė europiečių yra nutukę, iš jų 22 mln. – vaikai. Dėl to padidėja širdies ligų, diabeto ir net vėžio rizika. Nutukimo nulemtų ligų gydymui išleidžiama iki 6 proc. ES šalių sveikatos biudžeto lėšų. Ketvirtadienį EP patvirtintoje teisiškai neįpareigojančioje ataskaitoje (536 už, 37 prieš) raginama pripažinti nutukimą lėtine liga, skatinti vaisių ir daržovių vartojimą, remti sveiko maisto gamybą, taip pat griežčiau riboti vaikams skirtą maisto produktų reklamą.

2008 10 08 Vartotojų apsauga

Europos Komisija siūlo nustatyti bendras ES pirkėjų teises Europos Komisija šiandien pasiūlė nustatyti vartotojų teises, kurios turėtų būti užtikrinamos visoje ES, ir taip sudaryti geresnes sąlygas vartotojams pirkti internete ir parduotuvėje. Naujuoju pasiūlymu bus užtikrinama internete perkančių ES vartotojų teisė gauti aiškią informaciją apie kainą ir bet kokius papildomus mokesčius dar prieš pasirašant pirkimo sutartį. Be to, vartotojų teisės bus geriau apsaugotos ir tuomet, kai įsigyta prekė pristatoma per vėlai arba iš viso nepristatoma. ES mastu stiprinamos ir kitos vartotojų teisės, susijusios su apsisprendimo laikotarpiu, prekės grąžinimu, sumokėtos sumos atgavimu, garantiniu remontu ir garantijomis bei nesąžiningomis sąlygomis.

Kaip valstybė negina vartotojų interesų?

Valdininkai, turbūt tikėdamiesi, kad, įstojus į Europos Sąjungą, valstybės biudžetas taps labai turtingas, įsteigė ne tik Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Ryšių reguliavimo tarnybą, bet ir daug kitų įstaigų – biudžeto asignavimo valdytojų, ir jų neefektyvi bei labai brangi veikla šiandiena jau tampa nepakeliama našta Lietuvos mokesčių mokėtojams. O ką turime mainais – nesukontroliuojamus kartelius, nes Konkurencijos tarnybai trūksta pinigų net benzinui nuvažiuoti iki „Mažeikių naftos“ ir neginamą viešąjį vartotojų interesą, nes Vartotojų teisių apsaugos tarnybai dvasios užtenka tik „rekomendaciniam“ vartotojų teisių gynimui.

2008 10 14 Apribotas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas

Sveikiname visus, kurie skyrė daug asmeninio bei visuomeninio laiko, kad Lietuva Blaivybės metais, o ir vėliau taptų blaivesnė, sveikesnė, turtingesnė.
Balsavusių už įstatymo priėmimą Seimo narių sąrašą artimiausiu metu bus galima rasti Seimo tinklalapyje. O šįkart išvardiname bent dalį nevyriausybinių organizacijų, kurių vadovai/atstovai pasirašinėjo raštus Seimui, dalyvavo Seimo posėdžiuose ir kitaip rėmė Seimą:.....

2008 10 14 Mieli kolegos ir bendraminčiai

Noriu jus visus pasveikinti su ilgai lauktu bendro darbo vaisiumi. Šiandien po ryte sekusio nusivylimo, kai neužteko seimo narių, kad būtų galima priimti įstatymo pataisas, meistriško Andriaus Kubiliaus pirmininkavimo dėka įvyko balsavimas ir Seimas priėmė LR Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuo Naujųjų metų uždraudė naktinę prekybą alkoholiu, numatė, kad alkoholiu nuo 2010 metų bus draudžiama prekiauti kioskuose, uždraudė vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus automobilių salonuose, uždraudė nepilnamečiams ne tik gerti bet ir turėti alkoholinius gėrimus ir už tai numatė administracinę atsakomybę.

2008 10 15 Šiandien - atsakingo vartojimo diena

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija remia globalinį vartotojų judėjimą dėl atsakingo vartojimo ugdymo. 2008 metų spalio 15 d. vartotojų organizacijos visame pasaulyje prašys savo šalių vyriausybių paremti bei įgyvendinti Jungtinių Tautų Organizacijos išleistas Atsakingo vartojimo švietimo gaires. Šią dieną nuspręsta paskirti pasauliniam vartotojų judėjimui, įgalinant net jauniausiuosius vartotojus priimti atsakingus sprendimus.

2008 10 15 Komisija pradeda konsultacijas dėl žemės ūkio produktų kokybės

Būtina kuo geriau pasinaudoti ES maisto ir gėrimų kokybe – Komisija pradeda konsultacijas dėl žemės ūkio produktų kokybės Europos Komisija šiandien patvirtino žaliąją knygą, siekdama paskatinti diskusijas apie tai, kaip padėti Europos ūkininkams geriau išnaudoti jų gaminamo maisto ir gėrimų kokybę. Globalizacija stiprėja, daugėja pigių užsienietiškų produktų, o vartotojai tampa vis reiklesni, todėl stipriausias Europos ginklas – kokybė.

2008 10 28 ES sieks energijos vartotojams suteikti daugiau ir geresnių galimybių rinktis

„Didelės energijos kainos Europos piliečiams yra vienas rūpimiausių klausimų. Reikia ES masto pastangų, kad būtų nustatyti griežtesni daugelio dalykų – nuo aiškių sąskaitų iki išmaniųjų skaitiklių ir tiekėjo keitimo – standartai, kad energijos būtų naudojama mažiau, vartotojai turėtų daugiau galimybių rinktis, o paslaugų kokybė atitiktų kainą. Turime įdėmiai stebėti energetikos rinką ir imtis priemonių, kad nebūtų piktnaudžiaujama. O pats svarbiausias politinės darbotvarkės klausimas – pažeidžiamų grupių vartotojų gynimas“.

2008 11 12 Daugiau nei pusė metrologų tirtų skundų pasitvirtino

Vartotojai skundėsi dėl įvadinių šilumos, elektros energijos, buitinių šalto bei karšto vandens skaitiklių, svarstyklių, taksometro, kitų matavimo priemonių, taip pat dėl sušaldytos žuvies grynosios masės, balionuose dujų kiekio, kolonėlėse dozuojamo benzino, automobilinių suskystintų dujų kiekio, kitų fasuotų ne maisto ir maisto gaminių kiekio.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30