LNVF / Naujienos

2008 03 30 Šviesioji ir tamsioji biodegalų pusė

„Anksčiau biokuras buvo suvokiamas kaip klimato kaitos problemos sprendimo dalis. Šiandien pasigirsta nuomonių, jog jis pats tampa problemos dalimi“. Šiais žodžiais europarlamentarė Dorette Corbey (Socialistų frakcija, Nyderlandai) pradėjo antradienį vykusį seminarą, skirtą aptarti tolimesnes biodegalų panaudojimo galimybes.

2008 03 30 Pažangusis automobilis: mažiau avarijų ir aukų

Daugiau nei milijonas avarijų ir sunkiai sužeistųjų, kelios dešimtys tūkstančių aukų – tokia kasmetinė Europos kelių statistika. Kaip padidinti saugumą Europos keliuose? EP Transporto komitetas pritarė pranešimui dėl pernai pradėtos pažangiojo automobilio iniciatyvos, kuria siekiama saugesnio, švaresnio ir efektyvesnio mobilumo.

2008 03 31 Prekių vidaus rinka: mažiau ribojimo, daugiau saugumo

Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino grupę teisės aktų, skirtų tobulinti ES prekių vidaus rinką. Jie sutvirtins abipusio gaminių pripažinimo principą, patobulins ženklinimą ES kokybės etiketėmis bei sustiprins importuotojų atsakomybę. Dėl šių teisės aktų pasiektas sutarimas su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jų įsigaliojimui.

2008 03 29 Europoje nebeliks pašto monopolio

ES jau yra liberalizavusi daugiau kaip 50 g sveriančių siuntų persiuntimą. Numatoma atverti konkurencijai ir lengvesnių siuntų rinką. Direktyva, kuriai pritarė Europos Parlamentas, numato daugumoje senųjų ES šalių tai padaryti nuo 2011-ųjų, o naujosiose narėse – nuo 2013-ųjų.

2008 04 12 Televizija mobiliąjame telefone

 
 

Televizija sparčiai keliasi ne tik į internetą, bet ir į mobilųjį telefoną. Ar telefonas netrukus taps nedidele televizoriaus kopija ir jo ekrane matysime savo mėgstamiausias programas? Europos Komisijos vertinimu, iki 2011 m. pasaulyje gali būti pusė milijardo mobiliosios televizijos žiūrovų. Į mobiliosios televizijos perspektyvas pažvelgta praeitą savaitę Kultūros ir švietimo komiteto rengtuose svarstymuose.

Finansinės paslaugos – vis dar valstybių sienų įkaitės?

Mažmeninės finansinės paslaugos – svarbi mūsų gyvenimo dalis. Didėjant finansiniam ir technologiniam raštingumui, internetinė ir mobilioji bankininkystė leidžia tvarkyti sąskaitas keliais pelės paspaudimais. Deja, gauti kreditą ar apsidrausti svečios ES šalies banke vis dar nėra paprasta. Atsižvelgdamas į Komisijos Žaliąją knygą, Europos Parlamentas aiškinasi, kaip padidinti vartotojų galimybes rinktis ir lengviau pasinaudoti finansinėmis paslaugomis visoje ES teritorijoje.

2008 04 24 Atostogų paketai: kelionės draudimo siurprizai

Iš kelionių ne visuomet grįžtame sveiki

Išvykų paketus kasmet įsigyja milijonai keliautojų. Deja, kelionę kartais gali nutraukti nemalonūs nelaimingi atsitikimai. Europos Parlamento Vidaus rinkos komitetas užsakė išsamų tyrimą dėl pagalbos bei draudiminės atsakomybės keliaujant su organizuotų išvykų paketais atvejais. Dabartinių 1990 m. direktyvos dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų nuostatų nepakanka, todėl ją būtina atnaujinti, teigiama tyrimo išvadose.

2008 04 25 Europos Parlamentas ragina veiksmingiau kovoti su vėžiu

Pasak Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros, ši liga nustatoma vienam iš trijų europiečių, o kas ketvirtas ES gyventojas nuo jos miršta. 2006 m. vėžiu naujai susirgo apie 2,3 mln. europiečių, o apie milijoną nuo jo mirė. Susirgimų daugėja, nes žmonės gyvena ilgiau ir daugiau jų pasveiksta nuo kitų ligų. Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje (621 už, 10 prieš, 6 susilaikė) Europos Parlamentas ragina ES ir jos šalis stiprinti vėžio prevenciją, taip pat tobulinti ligonių gydymą ir priežiūrą.

2008 05 19 Europos Parlamentas pritaria viešam lobistų registrui

Briuselyje dirba apie 15 tūkst. lobistų (Europos Parlamente – 5 tūkst.) ir 2,5 tūkst. lobistinių organizacijų. Nors demokratijoje interesų grupių vaidmuo labai svarbus, jų veikla turėtų būtų kuo skaidresnė, kad būtų aišku, kas daro įtaką priimant sprendimus ir kaip skirstomi mokesčių mokėtojų pinigai. Ketvirtadienį EP patvirtintoje ataskaitoje (547 balsai už, 24 prieš, 59 susilaikė) pritariama siūlymui registruoti ir viešai skelbti ES institucijoms įtaką darančių lobistų duomenis.

2008 09 30 Ar Baltijos šalys vysto pilietinį dialogą?

Daug įdomių ir kontraversiškų minčių buvo pasakyta Baltijos šalių pilietinių organizacijų rugsėjo 25-26 d. forume Rygoje. Forume dalyvavo ne tik Latvijos darbo reikalų ministrė Iveta Purne, Latvijos darbdavių konfederacijos prezidentas Vitalijs Gavrilovs, Latvijos Seimo pirmininkas Gundars Daudze - Europos ekonomikos ir socialinio komiteto (EESRK) nariai, bet ir pats EESRK prezidentas Dimitris Dimitriadis, EESRK komiteto nariai. Įdomumo dėlei reikia pasakyti, kad EESRK komitetą sudaro 344 nariai, susiskirstę į 3 grupes: darbdavių, darbuotojų ir įvairių kitų nepriklausančių pirmoms dviems grupėms atstovų (vartotojų, nevyriausybinių organizacijų (NVO) bendrijų ir t. t.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30